Finał konkursu „Czytelnik Roku 2016/2017”

13 maja 2017 r., w Teatrze Groteska przed spektaklem „Kot w butach”, zorganizowano galę finałową trzeciej edycji konkursu „Czytelnik Roku 2016/2017”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Komisja konkursowa przyznała trzy tytuły Czytelnika Roku 2016/2017 w trzech kategoriach wiekowych oraz po dwa wyróżnienia w każdej kategorii.

Czytelnikiem Roku 2016/2017 zostali:

• w kategorii do lat 9 –  Wiktoria Skrzypek
  • w kategorii do lat 15 – Martyna Borek
  • w kategorii powyżej 15. roku życia – Katarzyna Tran Trang

Wyróżnienia otrzymali:

• w kategorii do 9 lat –  Maria Wicher oraz Aleksandra Baran
  • w kategorii do 15 lat – Szymon Grędzik-Radziak oraz Pola Jasica
  • w kategorii powyżej 15. roku życia – Marta Ciulis-Pyznar oraz Bogusław Krzemiński

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, gadżety, gry planszowe oraz zaproszenia na wydarzenia artystyczne i kulturalne miasta Krakowa. Nagrody ufundowali: organizatorzy, Teatr Groteska, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Wydawnictwo Skrzat, Teatr Łaźnia Nowa, Teatr Bagatela, Teatr KTO, Teatr Ludowy.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.