Literatura czeska w Bibliotece Kraków

W maju Biblioteka Kraków nawiązała współpracę z Czeskim Centrum. Ma ona na celu zaprezentowanie krakowianom kultury naszego południowego sąsiada.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie wystawa LADISLAV MICHÁLEK: MAGICZNY ŚWIAT BOHUMILA HRABALA, która już w czerwcu zawita do Krakowa.

Miłośnicy czeskiej literatury w najbliższym czasie będą mieli również okazję spotkać się w Bibliotece Kraków ze swoimi ulubionymi autorami.

Biblioteka Kraków, będąca nie tylko największą biblioteką publiczną w kraju, prowadzi także działania na rzecz integracji regionalnej i europejskiej. Podejmując współpracę z Czeskim Centrum, odpowiedzialnym za promocję kultury czeskiej w Polsce, Biblioteka Kraków przyczynia się tym samym do pogłębienia dialogu kulturowego.