Konsulat Generalny Węgier partnerem Biblioteki Kraków

Działając na rzecz pogłębienia dialogu kulturowego oraz integracji regionalnej Dyrektor Biblioteki Kraków pan Stanisław Dziedzic oraz Konsul Generalna Węgier w Krakowie pani Adrienne Kőrmendy określili cele współpracy.

Bliskie związki historyczne oraz kulturowe łączące Polskę oraz Węgry sprzyjają realizacji wspólnych przedsięwzięć. Dlatego też już jesienią obie instytucje zaproszą mieszkańców Krakowa do udziału w pierwszych wydarzeniach.

Biblioteka Kraków oraz Konsulat Węgier planują współorganizację spotkań z węgierskimi pisarzami.  Osoby zainteresowane fotografią oraz twórczością węgierskich artystów czeka niebawem również wiele interesujących propozycji.

Biblioteka Kraków jest nie tylko największą biblioteką publiczną w Polsce, ale także ważnym miejscem spotkań łączącym tradycję z różnorodnością Miasta Literatury UNESCO.