Konkurs „Patroni krakowskich ulic”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz dzieci korzystające z instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Dzielnic I, II, III oraz VII miasta Krakowa do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Patroni krakowskich ulic”. Konkurs trwa od 9 października do 10 listopada 2017 r. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

Rada Miasta Krakowa nadaje ulicom i placom imiona znanych i mniej znanych postaci historycznych, literackich, ludzi związanych z nauką i kulturą. Konkurs ma przybliżyć uczniom postaci patronów ulic i zachęcić do poszukiwania informacji na temat tych osób. Udział w konkursie będzie niezwykłą przygodą i lekcją historii o mieście.

Szczegóły w Regulaminie.

Organizatorzy: Biblioteka Kraków, Rada Dzielnicy III oraz MDK z siedzibą w Krakowie przy al. 29 Listopada 102.

plakat konkursu patroni krakowskich ulic