Na tropie języka, liter i słów. Ferie w Bibliotece Kraków

Podczas tegorocznych zimowych ferii będziemy podążać tropem języka, liter i słów. Dla dzieci i młodzieży spędzających zimę w mieście, przygotowaliśmy cykl spotkań, które pomogą odkryć piękno ojczystego języka.

Podczas wspólnych zabaw, będących pretekstem do nauki zasad poprawnej polszczyzny, będziemy zwracać uwagę na właściwą wymowę, pisownię, kulturę wypowiedzi, gramatykę, ortografię i interpunkcję. Na młodych czytelników czekają m.in. zagadki literackie, zabawy logopedyczne oraz łamańce językowe. Będą rymowanki, przysłowia, elementy gwary ludowej i zmagania z językowymi pułapkami. To wszystko w towarzystwie książek, które w prosty sposób wyjaśniają zawiłości języka polskiego. Dla głodnych wyzwań przygotowaliśmy Turniej Języka Polskiego w trzech kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców przewidzieliśmy nagrody niespodzianki!

Oprócz zajęć literacko-językowych nie zabraknie gier planszowych uczących współpracy, kreatywnego i logicznego myślenia oraz warsztatów artystyczno-plastycznych. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. na czym polega sztuka tworzenia origami, ekslibrisów czy kartek walentynkowych metodą iris folding. Zaplanowaliśmy również zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai oraz warsztaty tworzenia myszek z łupin po orzechach. Dodatkowo zagorzali fani Myszki Miki, Kaczora Donalda czy psa Pluto będą mogli sprawdzić się podczas drużynowego turnieju wiedzy na temat filmów i bajek Disneya.

Program (12-23 lutego)

Program imprez może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatorów. Na wybrane zajęcia niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Ferie z biblioteką