Magiczna książka

BIBLIOTEKA KRAKÓW wspólnie z Fundacją PZU przygotowała cykl ponad stu dwudziestu wydarzeń literackich, teatralnych i plastycznych. Projekt „Festiwal Magia czytania z Fundacją PZU”, realizowany w 2017 roku w Bibliotece Kraków, miał na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, z Krakowa i okolicznych miejscowości, które przebywają w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie miasta oraz uczęszczają do szkół integracyjnych. Celem przedsięwzięcia była również integracja młodych ludzi z dysfunkcjami z ich sprawnymi  rówieśnikami i kształtowanie w tej grupie pozytywnych postaw wobec innych. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach z autorami książek, tematycznych warsztatach literackich, oglądali przedstawienia teatralne w bibliotekach oraz mieli okazję odwiedzić… niewidzialną bibliotekę.