KrakówCzyta.pl

Krakówczyta.pl to lokalny portal krakowskich bibliotek miejskich, który został wydzielony z ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.

Sercem Krakówczyta.pl jest innowacyjna multiwyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie w jednym miejscu nie tylko tradycyjnych zbiorów czterech krakowskich bibliotek miejskich: Krowoderskiej, Nowohuckiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej (od 2017 Biblioteki Kraków), ale również elektronicznych zasobów Wolnych Lektur, Legimi oraz IBUK Libry.

Krakówczyta.pl to także miejsce promocji zbiorów i usług biblioteki. Społeczność Krakówczyta.pl tworzą biblioteki i użytkownicy portalu. Dostęp do informacji o zbiorach mają wszyscy zainteresowani, jednak tylko ci zalogowani mogą oceniać i recenzować przeczytane lektury, dyskutować na forum, zakładać grupy tematyczne, prowadzić blog czy tworzyć wirtualne, książkowe kolekcje. Czytelnicy, którzy zintegrowali konto w portalu z kontem bibliotecznym, mogą dodatkowo zamawiać, rezerwować i prolongować książki.

 

Patronaty

Krakówczyta.pl objął patronatem spotkania odbywające się w ramach Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych.

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, to akcja czytelnicza Fundacji Poemat powstała według pomysłu Michała Zabłockiego.

Spotkania odbywają się w sześciu miejscach (Lokator, Bona, Bonobo, Księgarnia pod Globusem, antykwariat Abecadło, Śródmiejski Ośrodek Kultury), a każdemu z nich przypisany jest inny gatunek literacki: reportaż, biografie, literatura współczesna, klasyka, poezja, literatura dla dzieci. Spotkania będą odbywać się w każdym miejscu raz w miesiącu od czerwca do grudnia z wyłączeniem sierpnia.

Harmonogram spotkań

FB Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych