„E-senior” – kursy komputerowe

 

Celem, prowadzonych przez Bibliotekę Kraków, kursów komputerowych dla seniorów, jest zwiększenie umiejętności informacyjno-komunikacyjnych ludzi starszych oraz uświadomienie znaczenia samokształcenia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Kursy prowadzone są w niewielkich grupach lub indywidualnie. Program zajęć dostosowany jest do potrzeb uczestników.

Seniorzy poznają zagadnienia dotyczące obsługi komputera, programów tekstowych, programów graficznych. W drugiej części kursu seniorzy poznają zasoby internetowe, portale informacyjne, media społecznościowe, sklepy internetowe, uczą się również obsługi poczty elektronicznej. Na zajęciach seniorzy mogą korzystać także z własnych laptopów.

Aktualnie kursy odbywają się w filiach: 49 (os. Tysiąclecia 42), 55 (os. Teatralne 25). Informacje na temat terminów i zapisów na zajęciach znajdują się na stronach filii.

W Wypożyczalni dla dorosłych Filii 21 (ul. Królewska) w czwartki w godzinach 11.00-15.00 odbywają się indywidualne warsztaty dla dorosłych dotyczące rozwiązywania problemów związanych z obsługą urządzeń mobilnych oraz komputerów. Na spotkaniach nie poruszamy zagadnień dotyczących bankowości internetowej. Rezerwacja telefoniczna – 797 301 021.