„Literatura kluczem do wrót wyobraźni. Jak dobrą historię zmienić w ciekawą grę komputerową”

Projekt przeznaczony jest dla osób w wieku 13 – 18 lat, które:

• lubią gry komputerowe,
    • mają bujną wyobraźnię,
    • są kreatywne i ciekawe świata,
    • chciałyby spróbować swoich sił w tworzeniu scenariuszy gier.

Projekt podzielony będzie na dwa etapy:

→ Etap I. Warsztaty

Ich celem będzie zaznajomienie młodzieży z technikami tworzenia scenariuszy gier komputerowych. Warsztaty poprowadzą osoby, których nazwiska z pewnością są znane wielu pasjonatom tematu:

• 30 września 2017
      Łukasz Malik
      . Łukasz Malik. Zawodowo z branżą gier wideo związany od 2004 roku, w latach 2008-2016 redaktor naczelny serwisu GRYOnLine. Członek rady programowej festiwalu Digital Dragons. Od początku 2017 roku jest producentem w niezależnym studiu Home Net Games założonym przez Mirosława Dymka. Prywatnie miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury.
    • 14 października 2017
      Kamil Krupiński.
      Narrative Designer w firmie Techland.  Wcześniej: redaktor prowadzący w cdaction.pl i szef działu zapowiedzi w CD-Action.
    • 21 października 2017
      Maria Piątkowska.
      Z wykształcenia filolog, z zawodu twórca i pasjonat gier – w tym także RPG, planszowych, karcianych i larpów. Od dwóch lat na stanowisku Narrative Designera w studiu CI Games. Jest także prezesem stowarzyszenia Graj! Kolektyw promującego gry RPG w Polsce.
    • 21 października 2017
      Mateusz Witkowski.
      Absolwent Kulturoznawstwa Międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowych studiów Scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2013 związany z gamedevem, obecnie jako Narrative Designer w CI Games. Pasjonat nowych form interaktywnego storytellingu.
    • 4 listopada 2017
      Artur Ganszyniec. Projektant gier obecnie pracujący w 11 bit Studios, specjalizujący się w nieliniowej narracji i opowiadaniu historii za pomocą gry. Współtworzył pierwszą i drugą część Wiedźmina.

Uczestnicy zostaną podzieli na dwie grupy wiekowe. Zajęcia dla młodszych (13-15 lat) będą rozpoczynać się o godzinie 10.00 – 13.00, starsza grupa (16-18 lat) będzie rozpoczynała zajęcia o godzinie 13.30 – 16.30.

Warsztaty będą odbywać się na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego przy ulicy Podole 60 w Krakowie.

Lista zagadnień, które będą omawiane w czasie zajęć:

• Dialogi w grach: scenariusz filmowy a formaty dialogów w grach, kwestia interaktywności,  rodzaje dialogów, cel sceny, konflikt jako siła napędowa dialogu, tworzenie i charakteryzacja postaci, opisy misji, pisanie tekstów użytkowych do własnego scenariusza.
    • Formy narracji w grach.
    • Bohater: jaka jest jego rola? jak go stworzyć? droga bohatera, emotional toolbox.
    • Warsztaty praktyczne – przygotowanie do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
    • Omówienie przygotowanych przez uczestników projektów scenariuszy na konkurs.

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację poprzez wysłanie maila na adres: konkursy@biblioteka.krakow.pl. W mailu należy podać następujące informacje: imię, nazwisko, wiek uczestnika. Rejestracja uczestników warsztatów: do 26 września 2017.

→ Etap II.  Konkurs: „I Ty możesz zostać autorem scenariusza gry komputerowej”

Konkurs będzie możliwością wykorzystania w praktyce wiedzy, zdobytej w czasie zajęć. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie autorskiego scenariusza gry komputerowej.

Konkurs trwa od 18 września do 17 listopada 2017 r.

Regulamin konkursu można pobrać TUTAJ

Uwaga! Stawiamy na wolność – wyobraźni i nie tylko.
Jeżeli weźmiesz udział w warsztatach – możesz wziąć udział w konkursie.
Ale nie musisz.
Możesz również przysłać nam swój projekt scenariusza nie uczestnicząc w wykładach.

logo ministerstwa kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie: Partnerstwo dla książki 2017.