W XIV-wiecznej kamienicy przy ulicy Szczepańskiej 1, w barokowej  Sali Fontany – jednym z najpiękniejszych zabytkowych pomieszczeń w Krakowie, w każdy czwartek Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkania w Salonie Literackim „Pod Gruszką”.

Na rozmowy z udziałem twórców, księgarzy i wydawców nie tylko z Krakowa; na dyskusje o różnych gatunkach literackich: poezji, prozie i reportażu, książce popularnonaukowej oraz naukowej. Nawiązując do tytułu – Kraków Miastem Literatury UNESCO, będziemy również  zapraszać i przybliżać osiągnięcia literackie zagranicznych autorów, ze szczególnym uwzględnieniem miast partnerskich Krakowa.

Bolesław Prus

„Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne”. Spotkanie z Moniką Piątkowską.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” będzie Monika Piątkowska-autorka książki „Bolesław Prus. Śledztwo biograficzne”.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 18.00 w Sali Fontany w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” (ulica Szczepańska 1).

Czytaj więcej

Fot. Krzysztof Lis. Salon Literacki Biblioteki Kraków "Pod Gruszką. Spotkanie z Michałem Zabłockim

Janowska. Spotkanie z Michałem Zabłockim

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” był Michał Zabłocki. Rozmowę z autorem poprowadził prof. dr hab. Wojciech Ligęza.

Czytaj więcej

Fot. Krzysztof Lis. Salon Literacki Biblioteki Kraków "Pod Gruszką. Spotkanie z Jakubem Kornhauserem

Jakub Kornhauser. Spotkanie z poezją.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” był Jakub Kornhauser. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Lebda.

Czytaj więcej

Fot. Krzysztof Lis. Salon Literacki Biblioteki Kraków "Pod Gruszką. Spotkanie z Barbara Gawryluk

O książkach nie tylko dla dzieci. Spotkanie z Barbarą Gawryluk.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” była Barbara Gawryluk.

Czytaj więcej

Fot. Krzysztof Lis. Salon Literacki Biblioteki Kraków "Pod Gruszką. Forum Księgarzy Krakowskich. Walka o przetrwanie.

Forum Księgarzy Krakowskich. Walka o przetrwanie

Forum Księgarzy Krakowskich miało charakter panelu dyskusyjnego. Dyskusja poświęcona była problemom małych krakowskich księgarń, które od dłuższego czasu zmagają się z trudnościami, jakie przyniósł wolny rynek oraz pojawienie się sieciowych molochów księgarskich, nowych mediów i nośników zapisu, a także Internetu. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainicjuje kolejne panele dyskusyjne, które będą odbywać się w Salonie Literackim Biblioteki Kraków.

Czytaj więcej