W XIV-wiecznej kamienicy przy ulicy Szczepańskiej 1, w barokowej  Sali Fontany – jednym z najpiękniejszych zabytkowych pomieszczeń w Krakowie, w każdy czwartek Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkania w Salonie Literackim „Pod Gruszką”.

Na rozmowy z udziałem twórców, księgarzy i wydawców nie tylko z Krakowa; na dyskusje o różnych gatunkach literackich: poezji, prozie i reportażu, książce popularnonaukowej oraz naukowej. Nawiązując do tytułu – Kraków Miastem Literatury UNESCO, będziemy również  zapraszać i przybliżać osiągnięcia literackie zagranicznych autorów, ze szczególnym uwzględnieniem miast partnerskich Krakowa.

Józef Baran

Salon Literacki. Józef Baran – Poeta pisze sobą

Za nami premiera filmu o Józefie Baranie oraz wieczór autorski z poetą. Spotkanie poprowadził prof. Marek Karwala.

Czytaj więcej

Spotkanie z Krzysztofem Lisowskim

„Niektóre miejsca na ziemi. Przewodnik wojażera” Spotkanie z Krzysztofem Lisowskim.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką” był Krzysztof Lisowski – autor książki „Niektóre miejsca na ziemi. Przewodnik wojażera”. Spotkanie poprowadziła Jadwiga Malina Żądło. Czytaj więcej

opowiesc_wigilijna_02

„Opowieść Wigilijna”

21 grudnia w Salonie Literackim Biblioteki Kraków gościliśmy Krakusów z krwi i kości, dwóch braci, wspaniałych gawędziarzy, Andrzeja Kozioła i Michała Kozioła, którzy zabrali nas w świat wspomnień i opowiedzieli, jak to drzewiej wyglądały w Polsce Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

Piotr Tymiński

„Wołyń. bez litości”. Spotkanie z Piotrem Tymińskim.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków  był  Piotr Tymiński – autor poruszającej powieści „Wołyń. Bez litości”.

Czytaj więcej

Michał Witkowski

„Wymazane”. Spotkanie z Michałem Witkowskim.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków  był  Michał Witkowski.  Podczas spotkania rozmawialiśmy m.in. o jego najnowszej książce  „Wymazane”.

Czytaj więcej

Okładka książki Bestia znad rzeki

Jak się hipnotyzuje bezrobotnego fryzjera czyli Bestia znad rzeki. Kroniki kryminalne. Spotkanie z Markiem Sołtysikiem.

Gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków był Marek Sołtysik – autor książki „Bestia znad rzeki. Kroniki kryminalne”.

Czytaj więcej