Salon Literacki. Wieczór autorski Jacka Olczyka

26 kwietnia gościem Salonu Literackiego Biblioteki Kraków będzie Jacek Olczyk. Spotkanie poprowadzi Miłosz Biedrzycki.

O autorze

Jacek Olczyk – (ur. 1979) – historyk literatury, uzyskał doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim i w INALCO (Paryż). W latach 2008–2012 lektor języka polskiego na Uniwersytecie Blaise Pascal w Clermont-Ferrand (Francja). Autor książki Literacka Małopolska / Reading Małopolska.

O książce

„Inspirująca podróż w czasie przez krakowskie życie literackie – od kawiarń Młodej Polski przez kultowe miejsca PRL-u po alternatywną cyberkulturę XXI wieku. Owoc wieloletnich badań Jacka Olczyka, który przeczesywał pamiętniki, korespondencję, dobrą i złą prasę, by stworzyć pierwszą tego rodzaju panoramę w historii miasta. Składają się na nią soczyste plotki, barwne domysły, donosy, dyskusje i kłótnie, wzloty i upadki, walka o wolność i o stolik w modnym miejscu – czyli wszystko, czego nie znajdziecie w podręcznikach i opracowaniach naukowych. To opowieść o wielkiej i mniejszej literaturze tworzonej przez mieszkańców, miłośników i przeciwników Krakowa na przestrzeni przeszło 120 lat.”

✍ http://ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/5068-zycie-literackie-w-krakowie.html

26 kwietnia godz. 18.00
Salon Literacki Biblioteki Kraków
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”