Wieczór autorski Mariusza Urbanka

Biblioteka Kraków zaprasza do Salonu Literackiego na spotkanie z Mariuszem Urbankiem- laureatem Nagrody Literackiej Zakopanego za książkę „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce”. Spotkanie poprowadzi dr Karolina Grodziska.

Mariusz Urbanek – pisarz i publicysta, z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor wielu biografii, a ostatnio opowieści o uczonych tworzących lwowską szkołę matematyczną – „Genialni” czy książki „Profesor Weigl i karmiciele wszy”. Felietonista i redaktor miesięcznika „Odra”, kieruje Gabinetami Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Jego książka o Kornelu Makuszyńskim zdobyła Nagrodę Literacką Zakopanego.
W programie występ Hanki Rybki z zespołem z Zakopanego.
Spotkanie zorganizowane we współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury.
14 lutego 2019