Oddaj głos na projekt Biblioteki Kraków

25 września 2017 startuje głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu.

 

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb i daje możliwość wskazania, co jest dla nich szczególnie ważne. Wśród zadań zakwalifikowanych do tegorocznej edycji znalazł się nasz projekt „Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze”

 

Projekt zakłada długofalową akcję rozwoju czytelnictwa w Krakowie i przewiduje:

  • organizację spotkań literackich, warsztatów teatralnych i plastycznych, gier i konkursów,
  • podróże literackim tramwajem, w którym będą odbywały się koncerty poezji śpiewanej, czytanie fragmentów książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wieczory poetyckie,
  • zakup nowości wydawniczych, komiksów, audiobooków, e-czytników i gier planszowych do filii Biblioteki Kraków.
    Tytuły książek, jakie zostaną zakupione, wytypują mieszkańcy regionu.

 

Na projekt Biblioteki Kraków, oznaczony symbolem KRK 10, można głosować:

  • za pośrednictwem drukowanych kart (karty i urny do głosowania będę dostępne we wszystkich filiach Biblioteki Kraków),
  • elektronicznie na stronie bo.malopolska.pl,

 

Informacji na temat zadania „Fantastyczny Kraków. Literatura w mieście i miasto w literaturze” udziela Dział Projektów Biblioteki Kraków: tel. 12 61 89 124, kom. 797 024 026 e-mail: projekty@biblioteka.krakow.pl.

 

Budżet obywatelski