Biblioteka Kraków realizuje projekt pt. „Kreatywny Bibliotekarz – cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych” skierowany do pracowników miejskich bibliotek.

W ramach projektu zaplanowano organizację szkoleń, prelekcji oraz warsztatów. Wykłady dotyczyć będą zagadnień z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, współczesnej literatury polskiej i światowej, a także grafiki oraz książki artystycznej. Przewidziany jest również cykl zajęć poświęconych obsłudze specjalnych grup użytkowników.

Przedmiotem szkoleń będą też metody pracy z czytelnikiem, np. zajęcia z elementami arteterapii i muzykoterapii. Ostatni moduł zajęć projektowych obejmie tematykę nowoczesnych narzędzi oraz metod pracy z młodym czytelnikiem, a także wykorzystania technologii. Szkolenia realizowane w ramach projektu „Kreatywny Bibliotekarz – cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych” będą odbywać się od września do listopada 2018 roku. Informacje o naborze dostępne będą na stronie internetowej Biblioteki Kraków.

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

27 WRZEŚNIA, godz. 12.30-14.00 | Biblioteka Kraków pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3

Wykład Anny Marii Czernow „Nagrody literackie dla książek adresowanych do dzieci i młodzieży – ich dobór i ocena. Działalność organizacji promujących wartościową literaturę dziecięcą”

Anna Maria Czernow – literaturoznawczyni, badaczka literatury dla dzieci i młodzieży, autorka wielu artykułów naukowych, od 2015 r. prezeska Polskiej Sekcji IBBY.

Program wykładu
12.00-12.30 – rejestracja
12.30 – powitanie
12.30-14.00 – wykład
14.00 – zakończenie

Formularz zgłoszeniowy – pobierz
 Obowiązek informacyjny – pobierz

Skan uzupełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z podpisanym obowiązkiem informacyjnym należy przesłać na adres metodyczny@biblioteka.krakow.pl do 21 września 2018 r.

• 20 września 2018
    „Wartościowa współczesna literatura dla dzieci oraz rynek wydawniczy”. Wykład dr hab. prof. UW Grzegorza Leszczyńskiego.
    „Reinterpretacje baśni i wykorzystywanie motywów baśniowych we współczesnej literaturze dla dzieci”. Wykład prof. dr hab. Alicji Baluch.
    Spotkania zrealizowane.
  • 6 września 2018
    „Współczesna, polska i zagraniczna literatura dla dorosłych. Nowe trendy oraz polecane publikacje”. Wykład dr Anny Marchewki.
    Spotkanie zrealizowane.

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.