wyszechradzkie lato w bibliotece

Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków

W okresie wakacji Biblioteka Kraków zamierza przybliżyć czytelnikom  dorobek kulturowy i literacki państw wchodzących wraz z Polską w skład Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji oraz Węgier. Wiemy o nich to i owo, ale czy nasza wiedza jest wystarczająca?

W lipcu i w sierpniu w filiach Biblioteki zaplanowano liczne zajęcia zachęcające dzieci oraz dorosłych do bliższego poznania wymienionych krajów, ich historii, literatury, kultury, tradycji i zabytków. Odbędą się zajęcia edukacyjne, quizy wiedzy, spacery po wirtualnych muzeach, głośne czytanie popularnych bajek i fragmentów powieści, dyskusje czytelnicze, spotkanie poświęcone atrakcjom turystycznym, warsztaty plastyczne, podczas których tworzone będą ilustracje do czytanych bajek i opowieści, a także zabawy językowe i rozgrywki gier planszowych. Na „Wyszehradzkich regałach” będzie prezentowana literatura czeska, słowacka i węgierska.

Projekt „Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków” realizowany jest wspólnie z Czeskim Centrum w Warszawie, Konsulatem Generalnym Węgier i  Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

Należy pamiętać, że na czas wakacji zostały zmienione godziny otwarcia filii Biblioteki Kraków.