spotkanie z prof. Istvánem Kovácsem

Nieznani polscy bohaterowie powstania węgierskiego 1848-1849

Zapraszamy na spotkanie z prof. Istvánem Kovácsem, byłym konsulem Węgier w Krakowie.

25 lipca (środa) o godzinie 17.00 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” odbędzie się spotkanie z prof. Istvánem Kovácsem, który opowie o swojej książce „Nieznani polscy bohaterowie powstania węgierskiego 1848-1849”. W trakcie spotkania autor przybliży losy wybranych Polaków, spośród ponad czterech tysięcy naszych rodaków, którzy walczyli w trakcie powstania węgierskiego. O wielu z nich pamięć wśród naszych południowych przyjaciół pozostaje nadal żywa. Generał Józef Bem jest jednym z nich, ale czy pamiętamy o pozostałych?

István Kovács to historyk, poeta i pisarz. Znawca literatury polskiej, a także badacz polsko-węgierskich kontaktów historycznych i kulturalnych w XIX wieku. Były konsul generalny Węgier w Krakowie, wyróżniony honorowym obywatelstwem naszego miasta.

Spotkanie, które poprowadzi dr Stanisław Dziedzic, zostało zorganizowane w ramach programu „Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków”.

Serdecznie zapraszamy!

25 lipca (środa) 2018, godz. 17.00
Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1