Gra miejska „Od niepodległości do współczesności”

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze miejskiej Od niepodległości do współczesności organizowanej przez Bibliotekę Kraków, Centrum Kultury Podgórza i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Akcja organizowana w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie okazją do poznania miasta przez pryzmat wydarzeń i miejsc związanych z historią i kulturą. Nie zabraknie też działań warsztatowych.

 

Gra odbędzie się w trzech etapach w różnych częściach miasta (Podgórze – Śródmieście – Zabłocie). Podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom gry będą miały miejsce 21 października w Centrum Kultury Podgórza, po czym odbędzie się pokaz filmu niemego Ponad śnieg z muzyką na żywo w wykonaniu Waldemara Śmigłego z zespołem.

Do gry zapraszamy rodziny z dziećmi lub grupy znajomych (maksymalnie 5 osób). Informacje o rejestracji są dostępne w opisach poszczególnych etapów gry.

 

  • Etap I (6 października, godz. 11.00): Śladami porucznika Antoniego Stawarza, Centrum Kultury Podgórza
  • Etap II (13 października, godz. 11.00): Krakowskimi śladami marszałka Józefa Piłsudskiego, Biblioteka Kraków
  • Etap III (20 października, godz. 11.00): Kierunek sztuka!, MOCAK
  • Finał (21 października, godz. 16.00), Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13

 

„Krakowskimi śladami marszałka Józefa Piłsudskiego” – szczegóły II etapu

Termin: 13 października, godz. 11.00 | Start: Filia nr 21 Biblioteki Kraków ul. Królewska 59

Zapraszamy do wzięcia udziału w II etapu gry miejskiej Od niepodległości do współczesności. Uczestnikom przypomniana zostanie postać Józefa Piłsudskiego i jego związki z Krakowem. Zadaniem grup będzie dotarcie do poszczególnych punktów kontrolnych i wykonanie twórczego wyzwania. Uczestnicy będą poszukiwali skrzyni, układali puzzle. Poznają również wybrane publikacje z zasobów Biblioteki Kraków oraz zbiory krakowskiego kolekcjonera.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację grup od 3 do 5 osób pod adresem: metodyczny@biblioteka.krakow.pl lub telefonicznie: 789 449 908.

Regulamin gry