„Hetman Chrystusa”. Wieczór autorski Jolanty Sosnowskiej

11 października gościem  Salonu Literackiego Biblioteki Kraków była Jolanta Sosnowska. Spotkanie poprowadził dr Stanisław Dziedzic.

 

O autorce


Jolanta Sosnowska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ma na koncie kilkadziesiąt publikacji – własnych oraz tłumaczeń na i z języków obcych.

 

O książce


Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.

Wielką zaletą książki jest to, że Autorka wędrując śladami Jana Pawła II umiejętnie przytacza obszerne, najciekawsze fragmenty jego nauczania. Myśli polskiego Papieża okazują się dziś bowiem jeszcze bardziej aktualne niż przed laty! Wiele z nich ma walor sprawdzających się na naszych oczach przepowiedni. Nikt nie objaśnia(ł) nowoczesnego świata tak zrozumiale, tak logicznie, jak św. Jan Paweł II.