Aż 6 nominacji dla Biblioteki Kraków do nagrody Słoneczniki 2022! Zagłosuj na nas!

Biblioteka Kraków w tym roku otrzymała aż 6 nominacji do nagrody Słoneczniki 2022! Zostaliśmy nominowani w 3 kategoriach: Język, Logika oraz Sztuki Wizualne. Wyróżnione zostały projekty: Szczęśliwy zakątek, Literacki ogród Biblioteki Kraków i IX edycja konkursu „Patronki i Patroni Krakowskich ulic”. Teraz czas na głosowanie! Odbywa się online i każdy może oddać swój głos do 26 sierpnia. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali we wrześniu!

SŁONECZNIKI to akcja, która ma na celu wyłonienie i nagrodzenie organizatorów najbardziej wartościowych i atrakcyjnych inicjatyw dla dzieci: warsztatów, wystaw, spektakli, konkursów lub innych wydarzeń, także tych online, które zorganizowane zostały w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku. Organizatorzy są nagradzani przez dwa Zespoły Jury: specjalistów z zakresu kultury, pedagogiki i psychologii decydujących o przyznaniu statuetek oraz rodziców decydujących do kogo trafią specjalne wyróżnienia.

Biblioteka Kraków została w tym roku nominowana w trzech kategoriach:

• Kategoria JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej (IX edycja konkursu „Patronki i Patroni Krakowskich ulic”, Szczęśliwy zakątek, Literacki ogród Biblioteki Kraków),
  • Kategoria LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/matematycznej (Literacki ogród Biblioteki Kraków),
  • Kategoria SZTUKI WIZUALNE – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej (Literacki ogród Biblioteki Kraków, IX edycja konkursu „Patronki i Patroni Krakowskich ulic”).

Głosowanie odbywa się online. Trwa od 5 do 26 sierpnia. Wystarczy wejść w link – KLIK!

Zwycięzców poznamy na uroczystej gali we wrześniu.