„Biblioteczne mosty kulturowe”, czyli stawiamy na integrację!

Od czerwca do października zapraszamy do wyjątkowego projektu „Biblioteczne mosty kulturowe”. Będzie integrować społeczność Krakowa i migrantów zza wschodniej granicy! Chcemy, by pomogło to osobom, które przyjechały z Ukrainy, odnaleźć w naszym mieście nie tylko bezpieczną przystań, ale i atrakcyjną ofertę kulturalną…

W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy bloki:

• „Otwarta księga” – cykl warsztatów z elementami biblioterapii, warsztaty teatralne, podczas których powstanie dwujęzyczny spektakl, zajęcia artystyczne tworzenia ilustracji do teatru kamishibai połączone z rodzinnym konkursem plastycznym.
  • „Z książką po Krakowie” – spacery śladami pisarzy i wątków powieściowych prowadzone w językach polskim i ukraińskim oraz literacka gra terenowa na podstawie krakowskich legend
  • „Biblioteka kultury” – seria spotkań autorskich z rozmaitymi pisarzami związanymi z Krakowem lub piszącymi o naszym mieście.

Kluczowym słowem tego projektu jest INTEGRACJA. Chcemy wykorzystać naturalny potencjał biblioteki jako miejsca bezpiecznego, spokojnego i atrakcyjnego, gdzie można poznać nie tylko literaturę, ale i lokalną historię oraz kulturę, a także spotkać otwartych i życzliwych ludzi.