Biblioteka Kraków na Targach Książki 2021 – przyjdź 15 października!

Dołącz do nas na 24. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie! 15 października zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat do Centrum Targowo – Kongresowego EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) na zajęcia literacko-plastyczne, prowadzone przez pracowników Biblioteki. Tematem warsztatów będzie książka pt. „O kruku, który chciał zostać papugą” Katarzyny Kozłowskiej z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej – tegorocznych laureatek Nagrody Żółtej Ciżemki. Zapisy na zajęcia (pierwsze o godz. 14:00, drugie o 15:00) za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie. Przyjdź również o 13:30 na panel dyskusyjny „Czy pandemia podniosła poziom czytelnictwa?” z udziałem dyrektora Biblioteki Kraków – dr Agnieszki Staniszewskiej-Mól.

Tegoroczne Targi Książki będą inspirowane twórczością wybitnego polskiego futurologa i pisarza Stanisława Lema. Dodatkowo, edycja ta będzie wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online na Wirtualnej Platformie po raz pierwszy w historii wydarzenia.

Targi to także rozmowy o książkach oraz sytuacji czytelnictwa. Jedną z dyskusji będzie panel poświęcony poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: Czy pandemia podniosła poziom czytelnictwa?  Jak pandemia wpłynęła na potrzeby i nawyki czytelnicze? Jakie typy książek najchętniej czytaliśmy? Czy kupowaliśmy więcej, czy mniej książek? Czy częściej sięgaliśmy po e-booki?

Lokalizacja: stacjonarnie  Sala Wiedeń A + streaming

Dyskutować będą:
Agnieszka Staniszewska-Mól – dyrektor Biblioteki Kraków
dr Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej
dr hab. Roman Chymkowski – kierownik Pracowni Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej
prof. Grzegorz Nieć – kierownik Katedry Kultury Informacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie

FORMULARZE DO ZAPISU NA ZAJĘCIA:

ZAPISY NA ZAJĘCIA O 14:00

ZAPISY NA ZAJĘCIA O 15:00