Budżet Obywatelski Krakowa 2020 – głosuj na projekty dotyczące Biblioteki Kraków

W dniach 26 września – 5 października zachęcamy czytelników i użytkowników Biblioteki Kraków do udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. W 36 filiach miejskiej sieci bibliotek będą dostępne urny i karty do głosowania oraz komputery do głosowania elektronicznego.

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Nowości, kody do e-booków i spotkania w Bibliotece Kraków – PROJEKT NR 85

Zakup do filii bibliotecznych nowości wydawniczych: książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych, kodów do platformy ebooków, robotów edukacyjnych, licencji na oprogramowanie do tworzenia gier miejskich. Organizacja spotkań autorskich i warsztatów. Druk w kolorze wszystkich numerów miesięcznika „Informator Czytelniczo-Kulturalny Biblioteki Kraków”.

Krakowiaku, nie bądź ciumokiem, poznaj swoją gwarę!
– PROJEKT NR 17

Zorganizowanie weekendowych warsztatów gwary krakowskiej dla młodzieży ze szkół średnich

PROJEKTY DZIELNICOWE

🔹 DZIELNICA I STARE MIASTO

Krakowski Klub Książki – PROJEKT NR 21

Organizacja spotkań dla osób zainteresowanych rozmową o literaturze.

🔹 DZIELNICA II GRZEGÓRZKI

Zaczytani na Grzegórzkach – PROJEKT NR 6

Zakup książek i audiobooków dla Biblioteki Kraków Filii nr 4, 5, 6, 7, 8. Część środków przeznaczona zostanie na działalność kulturalno-oświatową: spotkania z pisarzami, przedstawienia teatralne oraz wyposażenie kącików dla dzieci i rodziców.

🔹 DZIELNICA III PRĄDNIK CZERWONY

Zaczytani, zasłuchani – PROJEKT NR 3

Zakup nowości książkowych, w tym z serii „Duże Litery”, audiobooków, komiksów, kodów dostępu do ebooków, zabawek sensorycznych oraz lup i linijek optycznych do filii Biblioteki Kraków w Dzielnicy III.

🔹 DZIELNICA IV PRĄDNIK BIAŁY

I ty też możesz zostać pisarzem – PROJEKT NR 9

Kształcenie literackie w formie warsztatów dla młodzieży ze starszych klas szkół podstawowych w Dzielnicy IV, prowadzonych przez pisarza. Efektem zajęć byłoby napisanie książki i jej wydanie.

Zakup nowych książek do Filii nr 17 i 19 Biblioteki Kraków – PROJEKT NR 20

Zakup nowości książkowych oraz uzupełnienie lektur szkolnych w zasobach Filii nr 17 i 19.

Książkomat – PROJEKT NR 39

Utworzenie samoobsługowego książkomatu do odbioru zarezerwowanych książek.

🔹 DZIELNICA VI BRNOWICE

Kuźnia zieleni – ekologiczny zakątek – PROJEKT NR 11

Utworzenie przy Bibliotece Kraków Filii nr 23 (ul. Balicka 297) zielonego zakątka: nasadzenie roślin, utworzenie ogrodu z ławkami, półką bookcrossingową, domkami dla owadów i stołem do prowadzenia warsztatów.

🔹 DZIELNICA VII ZWIERZYNIEC

Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca – PROJEKT NR 11

Zakup nowości wydawniczych i kodów do platformy e-booków do Biblioteki Kraków Filii nr 25, 26 i 27.

🔹 DZIELNICA VIII DĘBNIKI

Czytam – gram – słucham – oglądam! – nowości dla bibliotek – PROJEKT NR 6

Zakup do Biblioteki Kraków Filii nr 31 nowości książkowych, komiksów, gier planszowych, audiobooków oraz konsoli PlayStation z wyposażeniem i grami.

Poczytaj na Podwawelskim – PROJEKT NR 8

Zakup do Biblioteki Kraków Filii nr 28 nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

🔹 DZIELNICA X SWOSZOWICE

Poczytaj, posłuchaj, dowiedz się więcej – PROJEKT NR 5

Zakup dla Biblioteki Kraków Filii nr 35 nowości wydawniczych, audiobooków, sprzętu komputerowego, kodów dostępu do platformy e-booków oraz elementów drobnego wyposażenia; dofinansowanie działalności kulturalno-oświatowej.

🔹 DZIELNICA XI PODGÓRZE DUCHACKIE

Biblioteka – wyjątkowe miejsce – PROJEKT NR 3

Zakup do Biblioteki Kraków Filii nr 40 nowości wydawniczych, materiałów plastycznych i antyram; urządzenie toalety dla czytelników.

🔹 DZIELNICA XII BIEŻANÓW-PROKOCIM

Czytanie wzbogaca – czas na czytanie! – PROJEKT NR 22

Zakup nowości wydawniczych (książek i audiobooków) do filii Biblioteki Kraków w Dzielnicy XII.

🔹 DZIELNICA XV MIESTRZEJOWICE

Nowe zbiory oraz prasa w bibliotece –  PROJEKT NR 3

Zakup nowości wydawniczych: książek, audiobooków, gier planszowych, komiksów do Filii nr 48 i 49; prenumerata prasy w Filii nr 48.

🔹 DZIELNICA XVI BIEŃCZYCE

Książka dla każdego – PROJEKT NR 6

Zakup nowości wydawniczych, gier planszowych oraz kodów dostępu do platformy e-booków do Biblioteki Kraków Filii nr 50 i 51; organizacja spotkań autorskich.

Zaczytaj się w Bieńczycach – PROJEKT NR 12

Zakup co miesiąc 300 kodów do platformy z ebookami, przez 12 miesięcy, dla dwóch punktów bibliotecznych.

🔹 DZIELNICA XVIII NOWA HUTA

Książki z biblioteki to podróże w różne światy i nastroje – PROJEKT NR 5

Zakup nowości książkowych oraz prenumerata czasopism; organizacja spotkań autorskich i przedstawień teatralnych w filiach Biblioteki Kraków na terenie Dzielnicy.

Zasady głosowania w Budżecie Obywatelskim Krakowa

Budżet obywatelski. Jak głosować? 1. Osobiście na kartach do głosowania w wyznaczonych punktach. 2. Elektronicznie poprzez platformę internetową www.budzet.krakow.pl 3. Głosować można tylko raz. 4. Wybieramy 3 projekty ogólnomiejskie i 3 projekty dzielnicowe 5. Wskazujemy łącznie 6 projektów przyznając im 3 pkt. 2 pkt i 1 pkt (3 pkt na projekt popierany najbardziej, 1 pkt na projekt popierany najmniej).

PUNKTY DO GŁOSOWANIA W BIBLIOTECE KRAKÓW

Filia nr 53 os. Stalowe 12

Filia nr 55 os. Teatralne 25

Filia nr 56 os. Zgody 7

Ogłoszenie wyników głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa nastąpi 26 października 2020.