Chciej więcej i zdobądź tytuł Czytelnika Roku!

Już po raz kolejny zapraszamy miłośników książki w każdym wieku do udziału w Konkursie Czytelnik Roku 2022! To konkurs dla każdego, kto posiada aktywną kartę Biblioteki Kraków. Uczestnik po zapisaniu się, otrzyma Paszport Czytelnika. Tam będzie zbierał pieczątki za wypożyczone i zwrócone książki lub audiobooki.

W ubiegłorocznej odsłonie Konkursu wzięło udział ponad 850 osób. Tegoroczna edycja startuje 21 lutego. Zgodnie z regulaminem (uwaga – w stosunku do lat poprzednich uległ on kilku zmianom) tytuł Czytelnika Roku zdobędzie uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki i przynajmniej jedną pieczątkę za udział w wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym polecanym przez Bibliotekę Kraków. Do zdobycia jest również tytuł Czytającego Rodzica, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6. roku, które zgłoszono do udziału w konkursie. Zbieranie pieczątek trwa do 31 grudnia, a ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród, ufundowanych przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia nastąpi w lutym 2023.

 

REGULAMIN + KARTY ZGŁOSZEŃ – POBIERZ

 

Partnerami są: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie i Krakowski Teatr Scena STU oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.