Czytaj, zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody. Zostań Czytelnikiem Roku!

Weź udział w konkursie i zdobądź tytuł „Czytelnika Roku 2020”. Wypożyczaj książki i audiobooki w Filiach Biblioteki Kraków, zbieraj pieczątki w „Paszporcie Czytelnika” i bierz udział w wydarzeniach, za które zdobędziesz dodatkowe punkty. Do wygrania m.in. czytniki e-booków, książki i gry planszowe, karty podarunkowe i zaproszenia na wydarzenia kulturalne.

Konkurs trwa od 3 lutego do 31 grudnia 2020 roku. Czytelnikiem Roku w danej kategorii zostanie osoba, która zgromadzi największą liczbę pieczątek (punktów).

➡ Zapoznaj się z REGULAMINEM i zmianami związanymi ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Najważniejsze informacje:

 • Uczestnikiem Konkursu staniesz się po podpisaniu i złożeniu Karty Zgłoszenia w dowolnej Filii Biblioteki Kraków. W zamian otrzymasz „Paszport Czytelnika”, w którym będziesz zbierać pieczątki.
 • Za każdy egzemplarz książki lub audiobook, zwrócony w czasie trwania Konkursu, otrzymasz 1 pieczątkę.
 • Po zdobyciu 50 pieczątek za wypożyczone książki i audiobooki, będziesz mógł odebrać prezent – niespodziankę. Po odbiór zgłoś się (wraz z „Paszportem”) do Działu Metodycznego i Projektów Biblioteki Kraków.
  W okresie zamknięcia bibliotek (7 – 29 listopada 2020) wstrzymujemy wydawanie pakietów osobom, które biorą udział w konkursie „Czytelnik Roku” i zebrały 50 pieczątek za przeczytane książki.
 • Po odebraniu prezentu – niespodzianki, kontynuujesz zbieranie pieczątek aż do momentu zakończenia Konkursu.
 • Dodatkowe pieczątki możesz zdobyć za udział w wydarzeniach bibliotecznych. Ich listę znajdziesz w „Paszporcie”.
 • Jeżeli zbierzesz komplet pieczątek, poproś w dowolnej Filii o kolejny „Paszport” i kontynuuj zbieranie punktów.
 • W przypadku zagubienia „Paszportu” nie wydajemy duplikatu. Możesz otrzymać nowy egzemplarz „Paszportu”, ale pieczątki musisz zbierać od nowa. Stemple z zagubionego „Paszportu” nie będą brane pod uwagę.
 • Po zakończeniu Konkursu, „Paszport Czytelnika” z zebranymi pieczątkami należy dostarczyć do 30 stycznia 2021 r., do urny znajdującej się w Filii nr 3 w godzinach otwarcia tej placówki lub przesłać tradycyjną pocztą (Biblioteka Kraków, Pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków z dopiskiem „Czytelnik Roku 2020”).
 • Wyniki Konkursu i tytuł „Czytelnika Roku 2020” ogłosimy podczas gali finałowej.


🔹 KATEGORIE WIEKOWE

I kategoria – czytelnicy od 6 do 9 lat,
II kategoria – czytelnicy od 10 do 15 lat,
III kategoria – czytelnicy od 16 do 25 lat,
IV kategoria – czytelnicy powyżej 25. roku życia.

 

🔹 NAGRODY SPECJALNE

Nagroda i tytuł „Czytającego Rodzica” przysługuje rodzicowi lub opiekunowi prawnemu dziecka w wieku do 5 lat. Otrzyma ją rodzic, który zdobył największą liczbę pieczątek za książki przeczytane dziecku.

Nagrodę i tytuł „Zaczytanego Seniora” otrzyma czytelnik Biblioteki Kraków powyżej 70. roku życia, który zdobył największą liczbę pieczątek.

 

PARTNERZY: KrakówCzyta.pl, Galeria Bronowice, Teatr Stu, PocketBook, Wydawnictwo Literackie, Kraków Miasto Literatury UNESCO

PATRONAT MEDIALNY: lovekrakow.pl, Czas Dzieci

Radosne kolorowe postaci biegające na kolorowych książkach