Czytelnik Roku 2023 – weź udział w konkursie i zdobądź mistrzowski tytuł!

Już po raz kolejny zapraszamy miłośników książki w każdym wieku do udziału w Konkursie Czytelnik Roku 2023! Odbierz Paszport, czytaj i zbieraj pieczątki, a potem… zdobądź nagrody i tytuł Czytelnika Roku!Ponad 900 osób wzięło udział w Konkursie Czytelnik Roku 2022!  To konkurs uwielbiany przez naszych czytelników, który jest świetną motywacją do regularnego czytania książek. Tegoroczna edycja startuje 2 lutego. W każdej z bibliotecznej filii Biblioteki Kraków można odebrać Paszport Czytelnika. Wystarczy posiadać aktywną kartę czytelniczą!

W Paszporcie Czytelnika uczestnik konkursu zbiera pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki w ciągu roku.  Zgodnie z regulaminem tytuł „Czytelnika Roku” zdobędzie uczestnik, który zbierze co najmniej 150 pieczątek za zwrócone książki i przynajmniej 1 pieczątkę za udział w wydarzeniu kulturalnym polecanym przez Bibliotekę Kraków (np. Tydzień Bibliotek, Narodowe Czytanie, piknik W Bibliotece Głównej lub Wręczenie Nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca). Do zdobycia jest również tytuł „Czytającego Rodzica”, adresowany do rodziców lub opiekunów prawnych dzieci do 6. roku, które zgłoszono do udziału w konkursie.

Konkurs trwa do 31 grudnia 2023, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, ufundowanych przez partnerów i organizatora przedsięwzięcia, nastąpi w lutym 2024.

 

REGULAMIN – POBIERZ

KARTA ZGŁOSZENIA – POBIERZ

KARTA ZGŁOSZENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH – POBIERZ

 


Partnerzy: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie, Krakowski Teatr Scena STU, KBF – operator programu Kraków Miasto literatury UNESCO.