Relacja z wystawy Bohdana Butenki w Bibliotece Kraków

Od 1 grudnia do 15 stycznia w nowo otwartej siedzibie Filii nr 31 Biblioteki Kraków (ul. Przyzby 10) prezentowana była wystawa „Gapiszon, Kwapiszon i inni. Butenko w Bibliotece Kraków”.

Na wystawie można było zobaczyć prace Bohdana Butenki (1931-2019) – znanego pokoleniom czytelników znakomitego ilustratora i grafika, projektanta książek i autora komiksów. Bohdan Butenko jest twórcą postaci niezapomnianych przez najmłodszych, m.in. Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. Eksponowane plakaty oraz eksponaty pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Wojciecha Jamy.

Wielkoformatowe plakaty autorstwa Bohdana Butenki można było oglądać w witrynach Filii nr 56 (os. Zgody 7).

Wybór książek z ilustracjami Bohdana Butenki znajdziecie na naszym wirtualnym regale.

Galeria zdjęć:

Wystawa powstała w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podchodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego