Darmowe e-booki i czytniki książek elektronicznych!

Setki najnowszych tytułów bestsellerowych autorów, wiele dzieł klasycznych, lektury szkolne, bogate spectrum podręczników akademickich i cenionych publikacji naukowych o szerokim zakresie tematycznym, a wszystko dostępne natychmiast po wyszukaniu w internetowym katalogu. Czyż nie jesteśmy wyjątkową biblioteką?

Nasz katalog to nie tylko wyszukiwarka informacji o tradycyjnych zbiorach bibliotecznych. To również brama do dostępnych on-line wartościowych publikacji elektronicznych. We wrześniu 2014 roku zaindeksowaliśmy w katalogu zasoby portalu Wolne Lektury, w styczniu 2015 roku 2 tys. publikacji elektronicznych dostępnych na platformie naukowej IBUK Libra, a w listopadzie 2016 r. – kilkanaście tysięcy e-booków z oferty Legimi. 

Już na etapie wyszukiwania możecie wybrać między dostępem do fizycznej książki w bibliotece, a jej wersją elektroniczną.

Wypożycz e-czytnik w Bibliotece Kraków!

Wolne Lektury

Wolne Lektury, to internetowa biblioteka fundacji Nowoczesna Polska, w której znajdziecie dzieła klasyczne, lektury szkolne oraz audiobooki. Wszystkie utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami. E-booki możecie za darmo pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

IBUK Libra logo

Aby mieć dostęp do pełnej treści książek w internetowej czytelni IBUK Libra wystarczy w dowolnej filii bibliotecznej odebrać kod PIN.

Już teraz możecie mieć dostęp do ponad 22 000 e-booków z oferty Legimi w ramach usługi „Czytaj w chmurze”. Wystarczy w dowolnej filii odebrać darmowy kod dostępu. UWAGA: liczba kodów ograniczona.