Ekslibris komputerowy Małgorzaty Wyki

Małgorzata Wyka – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa i Grafiki. Uprawia malarstwo i grafikę. Pracowała w ASP, a następnie na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie jako nauczyciel akademicki. Współpracowała między innymi z wydawnictwami oraz Telewizją Kraków.

Przygodę z ekslibrisem zaczęła w 1997 roku. Z czasem jej prace – wykonywane techniką komputerową – zaczęły być dostrzegane i nagradzane na wielu prestiżowych konkursach.

Jej grafiki znajdują się w zbiorach wielu galerii oraz prywatnych kolekcjonerów.

 

Ekslibrisom Małgorzaty Wyki przyglądam się od dawna i dostrzegam w nich świat pełen poezji i baśni. Elegancki, subtelny w formie, daje równocześnie popis wiedzy i umiejętności technicznych. Ceniona i doceniana jako grafik, wyszła ze szkoły technik tradycyjnych. Przy swej niewątpliwej wiedzy i doświadczeniu, zrobiła krok naprzód, wykorzystując możliwości jakie dają techniki komputerowe w grafice. /Jacek Owczarek/

 

 

ekslibrisy małgorzaty Wyki

 

Wystawę Małgorzaty Wyki można było oglądać do końca sierpnia 2017 r. w Filii 20 Biblioteki Kraków przy ul. Opolskiej 27.

Wystawa była częścią GALERII EKSLIBRISU.