Ferie zimowe w Bibliotece Kraków!

Na czas ferii zimowych (30 stycznia – 12 lutego) przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. W filiach Biblioteki Kraków organizowane będą nie tylko spotkania z książką, warsztaty literacko-edukacyjne, ale również zajęcia plastyczne i zabawy kreatywne!

Podczas spotkań literacko-edukacyjnych uczestnicy poznają nieznane krakowskie legendy, książki o tematyce zimowej, a także bajki i baśnie. Będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Uczestnicy warsztatów plastycznych wykonają m.in. książki sensoryczne, kartki walentynkowe i maski karnawałowe.

Dodatkowo filie oferują zajęcia edukacyjne, na których dzieci poznają historię karnawału, życie i zwyczaje mieszkańców Grenlandii. Dowiedzą się, jak wygląda praca dramatopisarza, jak tworzyć karty do opowiadania własnych historii metodą kamishibai. Na dzieci czekają także multimedialne zajęcia na temat historii pisma, warsztaty typograficzne oraz zajęcia o kosmosie.

W wybranych filiach obędą się również rozgrywki gier planszowych! 🙂

Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy!

Szczegóły harmonogramu na ferie: