Filia nr 3 w nowej lokalizacji

Filia nr 3 ma nową siedzibę! Placówka została przeniesiona z ul. Masarskiej do budynku Starego Dworca PKP na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

Księgozbiór dla dorosłych, młodzieży i dzieci, dział z literaturą popularnonaukową, czytelnia z kącikiem prasowym, 3 stanowiska komputerowe i piękne wnętrze – Filia nr 3 zyskała nowe oblicze.

Wygląd pomieszczeń doskonale wpisuje się w klimat zabytkowego budynku Dworca PKP. Inspirację dla ciemnej zieleni na ścianach czy pozłacanych elementów dekoracyjnych, projektanci z firmy Metawnętrza znaleźli wśród starego taboru kolejowego w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Pomysłu na liternictwo nie trzeba było szukać tak daleko- strzałem w dziesiątkę okazał się krój pisma ze starego szyldu „PKP”. W bibliotece na dworcu nie mogło zabraknąć wygodnych siedzisk, kącika prasowego czy dostępu do Internetu. Odwiedzający nas czytelnicy będą również zadowoleni z możliwości drukowania, skanowania czy kserowania dokumentów.

Filia nr 3 będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz.: pn. 9.00-19.00, wt. 9.00-19.00, śr. 9.00-19.00, czw. 12.00-19.00, pt. 9.00-19.00, sob. 9.00-14.00.

Otwarcie Filii nr 3 na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3 | 18 października 2018