Filia nr 33 (Zakopiańska 103) od 3 marca zaprasza ponownie swoich czytelników! Remont ten prosty nie był, np. ze względu na zabytkowy charakter budynku i jego stan techniczny, ale daliśmy radę! Teraz zapraszamy do przepięknego kącika dla dzieci, przestronnych nowych wnętrz oraz do korzystania z bogatego księgozbioru.

Dzięki remontowi filia zdobyła więcej miejsca. Pozwoliło to na stworzenie szerokiej przestrzeni dla dzieci – tzw. kącika malucha – oraz dużej przestrzeni wystawienniczej. Remont Filii nr 33 nie był zadaniem prostym ze względu na zabytkowy charakter budynku i jego stan techniczny, co w przypadku placówki bibliotecznej wymagało m.in. wzmocnienia stropów, wymiany instalacji sanitarnej oraz ściany działowej. Do połowy kwietnia zostanie zmieniona także okładzina schodów zewnętrznych, wiodących do filii.

Przeprowadzenie tak poważnego remontu, którego koszt zamknął się kwotą 370 tys. zł, było możliwe dzięki dotacji z budżetu miasta Krakowa. Przynależna od 2017 roku do Biblioteki Kraków filia przy ul. Zakopiańskiej w tym miejscu rozpoczęła działalność w 2014, jeszcze jako jednostka Podgórskiej Biblioteki Publicznej. W ostatnich kilku latach dzięki dużemu wsparciu Rady Dzielnicy IX, również finansowemu, biblioteka systematycznie uzupełniała swój księgozbiór i zyskała wielu stałych czytelników.