Zasady korzystania z biblioteki w czasie stanu epidemii

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26.11.2020 r., opublikowanym w Dzienniku Ustaw  RP (poz.  2091) dopuszczalne jest prowadzenie przez biblioteki publiczne działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów, pod warunkiem zapewnienia aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała ograniczona liczba osób. Obowiązują przy tym dotychczasowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, w tym:

• brak dostępu do półek bibliotecznych,
  • czytelnie są zamknięte,
  • stanowiska komputerowe są niedostępne.

Zalecamy zamawianie książek drogą elektroniczną lub telefoniczne

Od 30 listopada w godzinach dotychczasowej działalności otwarta będzie większość filii Biblioteki Kraków z wyłączeniem:

Filii nr 8 (ul. Brodowicza 1) – zamkniętej z powodu remontu

Filii nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) – zamkniętej z powodu wymiany okien

Punktu Bibliotecznego Filii 31 (ul. Zachodnia 7/3a ) – zamkniętego z powodu remontu

Filii nr 48 (os. Bohaterów Września 26) – zamkniętej z powodu remontu

Terminy zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostają przedłużone do 15 stycznia 2021 (dotyczy wypożyczeń, których termin zwrotu wypadał w okresie 02.11.2020 – 27.11.2020). Zgodnie z regulaminem za okres zamknięcia opłaty nie są naliczane. Książki wypożyczone po ponownym otwarciu bibliotek w dniu 30 listopada 2020 mają regulaminowy termin zwrotu wynoszący 31 dni.

Zaleca się, aby opłaty za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych uiszczane były na konto Biblioteki Kraków: PKO BP 93 1020 2892 0000 5302 0627 7638. Dokonując płatności należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

Od 30 listopada wznawiamy wydawanie pakietów osobom, które biorą udział w konkursie „Czytelnik Roku” i zebrały 50 pieczątek za przeczytane książki. Odbiór możliwy po uprzednim kontakcie telefonicznym z pracownikami Działu Metodycznego i Projektów Biblioteki Kraków, tel. 12 618 91 26

Do 31 grudnia osoby, które zgłosiły udział w akcji Krakowski pożeracz książek” nadal zbierają naklejki i odbierają nagrody.