Filie Biblioteki Kraków z tytułem „Miejsca przyjaznego seniorom”

W tym roku, już po raz siódmy, Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków zorganizowały konkurs „Miejsce przyjazne seniorom”. Uroczysta gala finałowa odbyła się 11 grudnia 2017 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wśród laureatów znalazło się kilka filii Biblioteki Kraków.

Celem konkursu jest zwiększenie liczby miejsc dedykowanych osobom starszym, przygotowanie wykazu rekomendowanych miejsc na terenie miasta oraz ich promowanie.

Oceniano: dostosowanie architektoniczne miejsc do potrzeb osób starszych, proponowaną ofertę usług, produktów czy zniżek. Wśród laureatów znalazły się również filie Biblioteki Kraków, które przez trzy lata będę mogły posługiwać się specjalnym znakiem akcji.
Tytuł „Miejsca przyjaznego seniorom” otrzymały:

Wyróżnienia za działania podejmowane na rzecz seniorów otrzymała:

Dyplom za udział w akcji z zachętą do podejmowania więcej działań na rzecz seniorów otrzymała Filia nr 56 Oddział dla Dorosłych, os. Zgody 7.

Miejsce Przyjazne Seniorom