Gala finałowa konkursu „Czytelnik Roku 2021”

Już za nami gala finałowa konkursu „Czytelnik Roku 2021” ! 2 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Głównej wręczono nagrody i przyznano tytuły „Czytelnika Roku 2021” w czterech kategoriach wiekowych oraz tytuły „Czytającego Rodzica” i „Zaczytanego Seniora”. W siódmej edycji konkursu wzięło udział blisko 850 czytelników.

Partnerami Konkursu byli: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie, Krakowski Teatr Scena STU oraz Wydawnictwo Dwie Siostry. Nagrodzeni zostali uczestnicy, którzy w swoich kategoriach wiekowych zdobyli w Paszportach Czytelnika największą liczbę pieczątek. A oto lista nagrodzonych:

I kategoria (czytelnicy od 6–9 lat):

Czytelnikiem Roku została Łucja Policht (816 pieczątek).

Wyróżnienia zdobyli: Beata Staroń (657 pieczątek), Kamil Kurzyniec (569 pieczątek), Julia Łapińska (441 pieczątek), Łukasz Baczyński (409 pieczątek), Leon Franczyk (383 pieczątki).

II kategoria (czytelnicy od 10–15 lat):

Czytelnikiem Roku został Piotr Bąk (525 pieczątek).

Wyróżnienia zdobyli: Gabriela Marszałek (435 pieczątek), Małgorzata Czekaj (346 pieczątek), Laura Lachiewicz (319 pieczątek), Aleksander Kalczyński-Kowacki (288 pieczątek), Monika Król (239 pieczątek), Piotr Król (238 pieczątek).

III kategoria (czytelnicy od 16–25 lat):

Czytelnikiem Roku została Adrianna Molong (318 pieczątek)

Wyróżnienia zdobyli: Błażej Molong (230 pieczątek), Katarzyna Kuraś (126 pieczątek), Julia Dyrek (58 pieczątek), Valeryia Kaminskaitse (57 pieczątek), Katarzyna Figurska (40 pieczątek).

IV kategoria (powyżej 25. roku życia):

Czytelnikiem Roku została Maja Białkowska (668 pieczątek)

Wyróżnienia zdobyli: Agnieszka Świerkosz (612 pieczątek), Patrycja Zygmunt (508 pieczątek), Alicja Adamowicz (470 pieczątek), Włodzimierz Hałat (335 pieczątek), Dorota Fabian (309 pieczątek).

Tytuł „Czytającego Rodzica” zdobyła Monika Grabowska z córką Matyldą Pieczką (1239 pieczątek), a tytuł „Zaczytanego Seniora” otrzymał Włodzimierz Hałat (335 pieczątek).

Fundatorami nagród byli: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie, Krakowski Teatr Scena STU, Teatr Groteska, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Biblioteka Kraków.

Zwycięzcom gratulujemy. Zachęcamy wszystkich czytelników do udziału w kolejnej edycji konkursu. Regulamin nowej, odświeżonej edycji dostępny jest tutaj –> ZOBACZ.

Dla wszystkich biorących udział w konkursie przygotowaliśmy dyplomy, wszystkich zainteresowanych ich otrzymaniem prosimy o przesłanie maila na adres: konkursy@biblioteka.krakow.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia, a w maju dyplomy będą gotowe do odebrania w wybranej przez Państwa filii (prosimy napisać o tym w wiadomości) 🙂