Gra Kod Krakowa. Szkolenia

Wraz z Fundacją BOOKowy Dom zapraszamy bibliotekarzy, nauczycieli, instruktorów i rodziców na szkolenia „KOD KRAKOWA – gra planszowa zintegrowana z internetową platformą wiedzy”.

Gra stworzona została w ramach mecenatu Miasta Krakowa (program: wzbogacenie oferty kulturalnej Miasta). Projekt realizowany jest przez fundację Bookowy Dom. Mechanikę gry opracował ceniony projektant gier Wojciech Rzadek. W skrócie: gra polega na tym, że uczestnicy odkrywają (łączące się ze sobą jak puzzle) kolejne dzielnice miasta i związane z nimi miejsca. Pomagają (lub przeszkadzają ) im w tym przedstawione na kartach wydarzenia, które wpłynęły niegdyś (zdarzenia historyczne) lub wpływają co roku (uroczystości odbywające się dorocznie) na życie miasta. Elementy gry (kafelki, żetony), za pomocą QR kodów odsyłają do platformy wiedzy, przygotowanej pod opieką merytoryczną dra Tomasza Majkowskiego z Wydziału Polonistyki UJ i dra Marcina Jarząbka z Wydziału Historii UJ. Projekt objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Historycznego, Oddział w Krakowie.

Celem naszego przedsięwzięcia jest zainteresowanie krakowskiej młodzieży (12+), zwłaszcza tej mieszkającej na odległych osiedlach, przeszłością i teraźniejszością miasta. Liczymy na to, że poprzez zabawę, jakiej dostarczy gra, młodzi ludzie dowiedzą się sporo o interesujących miejscach w mieście i być może sami odkryją wiele nowych, wartych zainteresowania obiektów.

W ramach projektu planowanych jest 10 szkoleń z wykorzystania gry dla nauczycieli, bibliotekarzy i opiekunów młodzieży, przeprowadzonych we współpracy z Biblioteką Kraków oraz wielki miejski turniej, który odbędzie się 16 listopada 2019 w Artetece.

 

Harmonogram szkoleń:

  • 17 października 2019, godz. 8.30 – Filia nr 21 ul. Królewska 59
  • 22 października 2019, godz. 16.00 – Filia nr 56 Oddział dla Dzieci i Młodzieży os. Zgody 7
  • 23 października 2019, godz. 16.00 – Filia nr 48 os. Bohaterów Września 26
  • 26 października 2019, godz. 8.00 – Filia nr 7 al. Pokoju 33
  • 29 października 2019, godz. 16.30 – Filia nr 3 pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
  • 7 listopada 2019, godz. 9.00 – Filia nr 44 ul. Spółdzielców 3
  • 8 listopada 2019, godz. 16.00 – Filia nr 40 ul. Łużycka 55

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma bezpłatny egzemplarz gry planszowej „Kod Krakowa”.

Formularz zgłoszeniowy – pobierz (pdf 79 KB)
Obowiązek informacyjny – pobierz (pdf 79 KB)

 

Skan uzupełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z podpisanym obowiązkiem informacyjnym należy przesłać na adres metodyczny@biblioteka.krakow.pl najpóźniej dwa dni przed planowanym terminem szkolenia.

 

Gra Kod Krakowa