Od 6 do 11 czerwca w Bibliotece Kraków trwał Tydzień Hiszpański – pierwsza część naszego projektu „Rodzinne podróże po literaturze!”. Przez cały tydzień w naszych filiach odbywały się wydarzenia, spotkania autorskie i warsztaty. Pięknym zakończeniem był sobotni piknik, w którym wzięło udział niemal 300 osób! Zobacz fotorelację i dołącz do nas 9 lipca na pikniku skandynawskim. Zachęcamy również do brania udziału w Tygodniu Skandynawskim (4- 9 lipca).

Program Tygodnia Hiszpańskiego:

6 czerwca | Filia nr 40 (Łużycka 55): spotkanie z Tomaszem Pindlem – badaczem literatury hispanoamerykańskiej, tłumaczem z języka hiszpańskiego.

7 czerwca | Filia nr 21 (Królewska 29): spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk (autorką książek „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”)

8 czerwca | Punkt biblioteczny Filii nr 31 (Zachodnia 7/3a)wykład Bartłomieja Rabija o hiszpańskim i argentyńskim komiksie

9 czerwca | Filia nr 48 (Boh. Września 26):  spotkanie z podróżnikami Kasią Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem, autorami bloga „Kasai – podróże w sieci”

10 czerwca | Filia nr 16 (Radzikowskiego 29): warsztaty dla dzieci i rodziców na temat Hiszpanii, zabawy, gry dotyczące tego kraju z edukatorką z Biura Podróży Obieżyświat

Program pikniku 11 czerwca:

11:00–11:30  start + głośne czytanie „Don Kichota” Miguela de Cervantesa

11:30–12:30  występ oraz warsztaty taneczne – szkoła tańca La Pasión

12:30–13:30  spotkanie autorskie z Moniką Bień-Konigsman („iOlé! Hiszpania dla dociekliwych”)

13:30–14:30 lekcja języka hiszpańskiego – szkoła językowa dla dzieci i młodzieży El Bombo

14:30–15:30 „Hiszpańskie flamenco” – warsztaty podróżnicze dla dzieci

16:00 zakończenie pikniku

Podczas pikniku były prowadzone warsztaty plastyczne dla dzieci – można własnoręcznie wykonać wachlarz i kastaniety – oraz akcja bookcrossingowa.