Trwa tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa! Głosować można było online oraz w naszych filiach od 1 do 10 października. Zobacz także jakie projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe adresowane są Bibliotece Kraków! Wyniki już niebawem…

Nowe miejsca rekreacji i spędzania wolnego czasu, łąki kwietne czy wyposażenie ogrodów społecznych, a także wycieczki dla seniorów lub edukacyjne wyprawy rowerowe – to tylko niektóre pomysły, które mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Każdy z nas może sprawić, że w najbliższej okolicy pojawi się plac zabaw dla dzieci, a sąsiedzi zobaczą ciekawy film pod chmurką lub zorganizują piknik dla osiedlowej społeczności.

W tym roku do dyspozycji krakowian jest 35 milionów złotych. Z tego 7 milionów złotych przeznaczonych zostanie na projekty ogólnomiejskie, natomiast aż 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe. Do tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy złożyli rekordową ilość wniosków –  aż 1043 – z czego 216 to projekty ogólnomiejskie, a 827 – dzielnicowe. Lista projektów dopuszczonych do głosowania znajduje się na www.budzet.krakow.pl.  Głosowanie trwało od 1 do 10 października. Generalnie, w głosowaniu dot. budżetu obywatelskiego może wziąć udział każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek. Dzieci również mogą głosować. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz. Zagłosować można elektronicznie albo osobiście wypełniając kartę do głosowania w wyznaczonych punktach.


Głosy można było oddać także w naszych filiach [WYKAZ FILII Z PUNKTAMI GŁOSOWANIA]!

Każdy głosujący musiał oddać głos na 6 różnych projektów w tym: 3 głosy na zadania o charakterze dzielnicowym, zgodnie z dzielnicą swojego zamieszkania i 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, kolejny 2 punkty, a kolejny 1 punkt. Karty z mniejszą liczbą projektów są nieważne.

Głosowanie w filiach odbywało się za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport, karta stałego pobytu).