Nowości wydawnicze, kody do e-booków, czy porywające wydarzenia – są już wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa! Realizacji doczeka się 11 projektów dot. Biblioteki Kraków. Łączna kwota dofinansowania to 406 500 zł. Głosować można było online oraz w naszych filiach od 1 do 10 października. Dziękujemy za głosy!

W tym roku do dyspozycji krakowian było 35 milionów złotych. Z tego 7 milionów złotych przeznaczonych zostało na projekty ogólnomiejskie, natomiast aż 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe. Do tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy złożyli rekordową ilość wniosków –  aż 1043 – z czego 216 to projekty ogólnomiejskie, a 827 – dzielnicowe. Lista projektów dopuszczonych do głosowania znajduje się na www.budzet.krakow.pl.  Głosowanie trwało od 1 do 10 października. Zagłosować można było elektronicznie albo osobiście wypełniając kartę do głosowania w wyznaczonych punktach (także w naszych filiach).

Biblioteka Kraków w tym roku otrzymała łącznie 406 500 zł dofinansowania z budżetu obywatelskiego na realizację 11 projektów:

1. Nr 12 – Książka dla każdego
  2. Nr 31 – Zakup nowych książek do Filii nr 17 Biblioteki Kraków
  3. Nr 25 – Czyta duży, czyta mały część II
  4. Nr 18 – „WyGRAjmy dla Biblioteki”- zakup gier planszowych
  5. Nr 21 – Zaczytaj się na Dębnikach
  6. Nr 17 – Biblioteka dla Ciebie – przyjemne z pożytecznym
  7. Nr 6 – Biblioteka z ofertą dla dzieci
  8. Nr 17 – Czytam, bo lubię!
  9. Nr 8 – KSIĄŻKI DLA BIBLIOTEKI
  10. Nr 11 –  Zaczytaj się w Bieńczycach
  11. Nr  35 – „rozCZYTAJmy się!”

W głosowaniu dot. budżetu obywatelskiego może wziąć udział każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek. Dzieci również mogą głosować. Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko raz, oddając głos na 6 różnych projektów w tym: 3 głosy na zadania o charakterze dzielnicowym, zgodnie z dzielnicą swojego zamieszkania i 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, kolejny 2 punkty, a kolejny 1 punkt. Karty z mniejszą liczbą projektów są nieważne. Głosowanie w filiach odbywało się za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowód osobisty, legitymacja szkolna, paszport, karta stałego pobytu).