Komunikat o zamknięciu Biblioteki Kraków – aktualizacja

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia i zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wszystkie filie Biblioteki Kraków zostają zamknięte do odwołania.

• Odwołane zostają również wszystkie wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Kraków – zarówno w filiach jak i w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”.
  • Do 1 czerwca zostaje przedłużony termin zwrotu książek, gier, audiobooków i innych materiałów bibliotecznych.
  • Opłaty za nieterminowy zwrot książek nie będą naliczane od 11 marca przez okres zamknięcia placówek Biblioteki Kraków oraz przez kolejne 31 dni po ich otwarciu.
  • Wstrzymane zostają internetowe rezerwacje i zamówienia książek.
  • Potwierdzenie zdalnego zapisu do Biblioteki Kraków zostaje przedłużone do 1 czerwca 2020.
  • W godzinach 8:00-14:00 nieprzerwanie funkcjonują działy administracyjne Biblioteki Kraków.
    Telefon do sekretariatu: 12 61 89 100.