Wielka Parada Moli i Motyli Książkowych | 23.09.2019

Wielka parada moli i motyli książkowych, podczas której uczestnicy konkursu na Najpiękniejszego Mola i Motyla Książkowego zaprezentują swoje prace, już w najbliższą sobotę! Wydarzenie rozpoczniemy wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu na najpiękniejszego mola lub motyla książkowego. Nasz wielobarwny korowód poprowadzą aktorzy i tancerze w towarzystwie wyjątkowego Mola Biblioteki.

Zakończyliśmy głosowanie (16- 23 września 2019) na najpiękniejszego „Mola lub Motyla książkowego”. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 28 września (sobota) podczas Parady Moli i Motyli książkowych na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego!

Zapraszamy rodziny, dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i domów kultury oraz organizacji pozarządowych do udziału w konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego, który weźmie udział w wrześniowej Wielkiej Paradzie Moli.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Do 15 sierpnia 2019 przesłać na adres paradamoli@biblioteka.krakow.pl skan wypełnionego i podpisanego formularza karty zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
2. Do 10 września 2019 przesłać 3 fotografie prezentujące z różnej perspektywy wykonaną figurę Mola lub Motyla książkowego, oświadczenie o autorstwie zdjęć i zgodę na ich publikację oraz uzupełnioną metryczkę.
3. Zaprezentować wykonaną pracę podczas wrześniowej Wielkiej Parady Moli i Motyli Książkowych.

Wymagania formalne dotyczące pracy konkursowej:

1. Oryginalna, autorska praca wykonana przez grupę dzieci do lat 15 wraz z opiekunem lub rodzinę z dziećmi do lat 15.
2. Forma: figura, lalka, kostium lub inna o wymiarach od 50 cm do 180 cm.
3. Wykonana z materiałów gwarantujących bezpieczeństwo uczestników Parady.
4. Nawiązująca do książki, czytania lub biblioteki.
5. Opatrzona metryczką (wzór zał. 4).

Konkurs trwa od 10 czerwca do 10 września 2019.

Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości od 200 zł do 700 zł, w postaci np. pakietów książek, gier planszowych, akcesoriów sportowych lub innych.

REGULAMIN KONKURSU wraz z metryczką, kartą zgłoszenia i niezbędnymi zgodami.

Konkurs organizowany w ramach projektu „Krakowska rodzina sięga po książki dla córki i syna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Na obrazku trzy rusunkowe postaci z książkami w rękacha po książki dla córki i syna