Konkurs Patronki i Patroni Krakowskich Ulic

Rysunek, lapbook lub fotomontaż – to kategorie IX konkursu Patronki i Patroni Krakowskich Ulic! Prace zgłaszać można do 29 października. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych (kategoria prac fotograficznych) do 18. roku życia, podopiecznych publicznych placówek wychowania pozaszkolnego oraz instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

 

Rada Miasta Krakowa nadaje ulicom i placom imiona znanych i mniej znanych postaci historycznych, literackich, ludzi związanych z nauką i kulturą. Konkurs ma przybliżyć uczniom postaci patronek i patronów ulic oraz zachęcić do poszukiwania informacji na temat tych osób. Udział w konkursie będzie niezwykłą przygodą i lekcją historii o mieście.

Praca powinna być poświęcona jednej z patronek lub jednemu z patronów ulic Krakowa, wymienionego w jej nazwie. Wykaz Dróg Publicznych dostępny jest na stronie Zarządu Dróg Miasta Krakowa lub na stronie Kraków.pl.

Partnerami konkursu są: Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Krakowa, Archiwum Narodowe w Krakowie, Towarzystwo Prądnickie, Rada i Zarząd Dzielnicy II Grzegórzki, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie – Ośrodek Edukacji Obywatelskiej. Konkurs organizowany jest pod Patronatami Honorowymi: Prezydenta Miasta Krakowa,
Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz Prezesa Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.


 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA