KrakówCzyta.pl

Krakówczyta.pl to lokalny portal krakowskich bibliotek miejskich, który został wydzielony z ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.

Sercem Krakówczyta.pl jest innowacyjna multiwyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie w jednym miejscu nie tylko tradycyjnych zbiorów Biblioteki Kraków (wcześniej czterech krakowskich bibliotek miejskich: Krowoderskiej, Nowohuckiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej), ale również elektronicznych zasobów Wolnych Lektur, Legimi oraz IBUK Libra.

Krakówczyta.pl to także miejsce promocji zbiorów i usług biblioteki. Społeczność Krakówczyta.pl tworzą biblioteki i użytkownicy portalu. Dostęp do informacji o zbiorach mają wszyscy zainteresowani, jednak tylko ci zalogowani mogą oceniać i recenzować przeczytane lektury, dyskutować na forum, zakładać grupy tematyczne, prowadzić blog czy tworzyć wirtualne, książkowe kolekcje. Czytelnicy, którzy zintegrowali konto w portalu z kontem bibliotecznym, mogą dodatkowo zamawiać, rezerwować i prolongować książki.

 

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze 2019

Patronaty

Krakówczyta.pl objął patronatem spotkania odbywające się w ramach Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych.

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, to akcja czytelnicza Fundacji Poemat powstała według pomysłu Michała Zabłockiego.

Spotkania odbywają się w ośmiu miejscach (Księgarnia Katrakter, Lokator, Bonobo, Księgarnia pod Globusem, Antykwariat Abecadło, Księgarnia NOWA, Massolit Book&Cafe, Fankomiks), a każdemu z nich przypisany jest inny gatunek literacki: reportaż, biografie, powieść współczesna, klasyka, esej, poezja, kryminał i komiks. Spotkania będą odbywać się w każdym miejscu raz w miesiącu od maja do grudnia.

Harmonogram spotkań

FB Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych 

Logo kwartalnika literackiego Kontent

Partnerzy

Kwartalnik literacki „Kontent”

Kwartalnik KONTENT ma być autonomiczną, niezależną, uniwersalną platformą wymiany myśli między młodymi autorami, umiejscowioną w przestrzeni neutralnej światopoglądowo. Publikuje wiersze, szkice i noty krytyczne, recenzje, felietony, eseje, fragmenty prozy, opowiadania, listy, drabble, krótkie formy, dykteryjki i fraszki – więcej

„Kontent” na Facebooku