KrakówCzyta.pl

Krakówczyta.pl to lokalny portal krakowskich bibliotek miejskich, który został wydzielony z ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.

Sercem Krakówczyta.pl jest innowacyjna multiwyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie w jednym miejscu nie tylko tradycyjnych zbiorów Biblioteki Kraków (wcześniej czterech krakowskich bibliotek miejskich: Krowoderskiej, Nowohuckiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej), ale również elektronicznych zasobów Wolnych Lektur, Legimi oraz IBUK Libra.

Krakówczyta.pl to także miejsce promocji zbiorów i usług biblioteki. Społeczność Krakówczyta.pl tworzą biblioteki i użytkownicy portalu. Dostęp do informacji o zbiorach mają wszyscy zainteresowani, jednak tylko ci zalogowani mogą oceniać i recenzować przeczytane lektury, dyskutować na forum, zakładać grupy tematyczne, prowadzić blog czy tworzyć wirtualne, książkowe kolekcje. Czytelnicy, którzy zintegrowali konto w portalu z kontem bibliotecznym, mogą dodatkowo zamawiać, rezerwować i prolongować książki.

 

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze logo

Patronaty

Krakówczyta.pl objął patronatem spotkania odbywające się w ramach Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych.

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, to akcja czytelnicza Fundacji Poemat powstała według pomysłu Michała Zabłockiego.

Spotkania odbywają się w sześciu miejscach (Lokator, Bona, Bonobo, Księgarnia pod Globusem, antykwariat Abecadło, Śródmiejski Ośrodek Kultury), a każdemu z nich przypisany jest inny gatunek literacki: reportaż, biografie, literatura współczesna, klasyka, poezja, literatura dla dzieci. Spotkania będą odbywać się w każdym miejscu raz w miesiącu od czerwca do grudnia z wyłączeniem sierpnia.

Harmonogram spotkań

FB Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych 

Logo kwartalnika literackiego Kontent

Partnerzy

Kwartalnik literacki „Kontent”

Kwartalnik KONTENT ma być autonomiczną, niezależną, uniwersalną platformą wymiany myśli między młodymi autorami, umiejscowioną w przestrzeni neutralnej światopoglądowo. Publikuje wiersze, szkice i noty krytyczne, recenzje, felietony, eseje, fragmenty prozy, opowiadania, listy, drabble, krótkie formy, dykteryjki i fraszki – więcej

„Kontent” na Facebooku