Krystyna Janda z Medalem „Za mądrość obywatelską”

1 czerwca w Sali Obrad krakowskiego magistratu Krystyna Janda odebrała z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego Medal „Za mądrość obywatelską” – nagrodę redakcji wydawanego przez Bibliotekę Kraków Miesięcznika „Kraków”.

Kapituła nagrody uhonorowała wybitną aktorkę za „Mądrość, która w dzisiejszych czasach jest też odwagą, oraz za niezwykłe wzruszenia artystyczne, które dają nam także obywatelską nadzieję”.

Galę wręczenia prowadził redaktor naczelny miesięcznika „Kraków” – Witold Bereś, podczas uroczystości laudację wygłosił prof. Jerzy Stuhr. Oprawę muzyczną zapewnił duet: Jorgos Skolias (voc.) i Leszek HeFi Wiśniowski (Cl.b., sxf.t.).

Nagrodę, ustanowioną w 2006 roku przez miesięcznik „Kraków”, przyznaje Kapituła powołana przez prezydenta m. Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego. Medal przyznaje się za szczególne zasługi i odwagę w obronie zasad demokracji oraz społeczeństwa obywatelskiego, za rzetelność i profesjonalizm w pełnieniu przez laureata funkcji, za przestrzeganie zasad przyzwoitości w życiu publicznym.

Nagroda ma charakter honorowy; jej materialnym wyrazem jest medal „Za mądrość obywatelską”  zaprojektowany przez  art. plastyka Janusza Trzebiatowskiego.

 


1 czerwca 2019