Książka, Paszport, pieczątka – czyli jak zostać Czytelnikiem Roku 2021

Weź udział w konkursie i zdobądź tytuł „Czytelnika Roku 2021”. Wypożyczaj książki i audiobooki w Filiach Biblioteki Kraków oraz zbieraj pieczątki w Paszporcie Czytelnika. Do wygrania m.in. czytniki e-booków, książki i gry planszowe, karty podarunkowe do sklepów znajdujących się w Galerii Bronowice oraz zaproszenia do teatru.

Konkurs trwa od 15 lutego do 31 grudnia 2021 roku. Czytelnikiem Roku w danej kategorii zostanie osoba, która zgromadzi największą liczbę pieczątek (punktów).

➡ Zapoznaj się z REGULAMINEM.

Najważniejsze informacje:

• Uczestnikiem Konkursu staniesz się po podpisaniu i złożeniu Karty Zgłoszenia w dowolnej Filii Biblioteki Kraków. W zamian otrzymasz Paszport Czytelnika, w którym będziesz mógł zbierać pieczątki.
  • Za każdy egzemplarz książki lub audiobook, zwrócony w czasie trwania Konkursu, otrzymasz 1 pieczątkę.
  • Jeżeli zbierzesz komplet pieczątek, poproś w dowolnej Filii o kolejny Paszport i kontynuuj zbieranie punktów.
  • W przypadku zagubienia Paszportu nie wydajemy duplikatu. Możesz otrzymać nowy egzemplarz Paszportu, ale pieczątki musisz zbierać od nowa. Stemple z zagubionego Paszportu nie zostaną odtworzone.
  • Po zakończeniu Konkursu, Paszport Czytelnika z zebranymi pieczątkami należy dostarczyć pod adres: Biblioteka Kraków, Pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków lub przesłać tradycyjną pocztą z dopiskiem „Czytelnik Roku 2021”. Termin składania Paszportów: od 3 do 22 stycznia 2022 roku.
  • Wyniki Konkursu i tytuł „Czytelnika Roku 2021” ogłosimy podczas gali finałowej.

🔹 KATEGORIE WIEKOWE
I kategoria – czytelnicy od 6 do 9 lat,
II kategoria – czytelnicy od 10 do 15 lat,
III kategoria – czytelnicy od 16 do 25 lat,
IV kategoria – czytelnicy powyżej 25. roku życia.

Uczestnicy startujący w IV kategorii wiekowej nie otrzymują pieczątek za zwrócone książki (tradycyjne – papierowe oraz mówione – audiobooki) z I oraz II poziomu literatury dziecięcej.

🔹 NAGRODY SPECJALNE

Nagroda i tytuł „Czytającego Rodzica” przysługuje rodzicowi lub opiekunowi prawnemu dziecka w wieku do 5 lat. Otrzyma ją rodzic, który zdobył największą liczbę pieczątek za książki przeczytane dziecku.

Nagrodę i tytuł „Zaczytanego Seniora” otrzyma czytelnik Biblioteki Kraków powyżej 70. roku życia, który zdobył największą liczbę pieczątek.

PARTNERZY: Galeria Bronowice, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Dwie Siostry, Krakowski Teatr Scena STU, KrakówCzyta.pl