Biblioteka Kraków i trzy książkomaty!

Biblioteka Kraków uruchomiła trzy nowe książkomaty dla czytelników! Takie urządzenia to idealne rozwiązania dla każdego zapracowanego, czy nie mogącego odebrać swoich książkowych zamówień w godzinach otwarcia biblioteki. Książkomaty znajdują się w trzech różnych miejscach Krakowa: w Dębnikach (przy Bibliotece Głównej, ul. Powroźnicza 2), na Prądniku Białym (przy Filii nr 16, ul. Radzikowskiego 29) oraz na osiedlu Złocień (przy Filii nr 42, ul. Agatowa 33).

Książkomat to samoobsługowe urządzenie pozwalające na odbiór zamówionych oraz zwrot przeczytanych książek i audiobooków. Działanie książkomatu jest bardzo proste i podobne do działania popularnych paczkomatów.

 

 

GDZIE SĄ KSIĄŻKOMATY?

  1. Przy Bibliotece Głównej (ul. Powroźnicza 2) w Dębnikach.
  2. Przy Filii nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) na Prądniku Białym.
  3. Przy Filii nr 42 (ul. Agatowa 33) na osiedlu Złocień.

 

JAK ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ W KSIĄŻKOMACIE?

1. Wystarczy posiadać ważną kartę biblioteczną.

2. Zaloguj się na swoje konto biblioteczne.

3. Znajdź w katalogu książkę lub audiobook, który chcesz wypożyczyć.

4. Wskaż jako miejsce odbioru książkomat.

5. Na e-mail dostaniesz wiadomość o możliwości odbioru i terminie, do którego należy odebrać zamówiony tytuł.

6. Idź do książkomatu i ciesz się lekturą! (Możesz także zwrócić od razu wcześniej wypożyczone książki.)

 

Książki do książkomatu będą dostarczane od poniedziałku do piątku. Do książkomatu można zamawiać i zwracać książki tylko z Filii, przy której znajduje się książkomat.

UWAGA! Można jednocześnie odebrać książki i zwrócić wypożyczone. Jednak pamiętaj o tym, że każdy zwrot wymaga weryfikacji w systemie przez bibliotekarza, która zazwyczaj trwa 1 dzień roboczy.


Książkomat przy Bibliotece Głównej dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego pozyskane przez Bibliotekę Kraków w programie „Infrastruktura kultury”, i zrealizowane w ramach zadania „Biblioteka bliżej czytelnika – książkomat i wyposażenie Biblioteki Głównej Biblioteki Kraków”. Książkomat przy Filii nr 16 to efekt realizacji projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Książkomat przy Filii nr 42 został sfinansowany z budżetu miasta.