E-senior – kursy komputerowe

Celem, prowadzonych przez Bibliotekę Kraków, kursów komputerowych dla seniorów, jest zwiększenie umiejętności informacyjno-komunikacyjnych ludzi starszych oraz uświadomienie znaczenia samokształcenia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Kursy prowadzone są w niewielkich grupach lub indywidualnie. Program zajęć dostosowany jest do potrzeb uczestników.

Seniorzy poznają zagadnienia dotyczące obsługi komputera, programów tekstowych, programów graficznych. W drugiej części kursu seniorzy poznają zasoby internetowe, portale informacyjne, media społecznościowe, sklepy internetowe, uczą się również obsługi poczty elektronicznej. Na zajęciach seniorzy mogą korzystać także z własnych laptopów.

Aktualnie kursy odbywają się w filiach: 

  • Filia 49 (os. Tysiąclecia 42) – czwartki godz. 12.00, 
  • W Wypożyczalni dla dorosłych Filii 21 (ul. Królewska) w czwartki w godzinach 11.00-15.00 odbywają się indywidualne warsztaty dla dorosłych dotyczące rozwiązywania problemów związanych z obsługą urządzeń mobilnych oraz komputerów. Na spotkaniach nie poruszamy zagadnień dotyczących bankowości internetowej. Rezerwacja telefoniczna – 797 301 021.Informacje na temat terminów i zapisów na zajęciach znajdują się na stronach filii.

Informacje na temat terminów i zapisów na zajęciach znajdują się na stronach filii.