ŁĄCZYMY POKOLENIA

„Mój Kraków”

Konkurs literacko-plastyczny dla dzieci i seniorów.

W sobotę  3 czerwca 2017 w Sali Obrad UMK odbyła się uroczysta gala finałowa kolejnej edycji konkursu literacko-plastycznego dla seniorów i dzieci „Łączymy pokolenia – Mój Kraków” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa, Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej
w Krakowie oraz  Bibliotekę Kraków w ramach IV Krakowskich Senioraliów.

Zaprezentowane prace, zarówno literackie, jak i plastyczne, nawiązywały do najpiękniejszych zakątków Krakowa. W wielu z nich można było odnaleźć klimat Krakowa z dawnych czasów, ale również historię przedstawioną przez seniorów poprzez pryzmat własnych wspomnień i przeżyć. Najmłodsza uczestniczka konkursu miała 6 lat, zaś najstarszy senior 93.

Uroczystość finałową uświetnił występ Lidii Jazgar –  wokalistki zespołu GALICJA, dla której ulubionym miejscem w Małopolsce jest Kraków, gdzie, jak sama mówi „na  co dzień często przystaje w Zakątkach: Franciszkańskim, Loretańskim, Smoleńskim”. W trakcie gali uczennica I klasy liceum Julia Kruczek i senior pan Marian Krzewiński – wiceprzewodniczący RKS zinterpretowali nagrodzony tekst Anety Kłósek. Rozmowa dziadka z wnuczkiem dotyczyła zwyczajów, miejsc dawnych i obecnych związanych z Krakowem. Praca młodej autorki i inne teksty oraz prace plastyczne dały dowód na to, iż konkurs – „Mój Kraków” – „połączył pokolenia”.

Uroczystości wręczenia nagród i dyplomów towarzyszyła pokonkursowa wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.