Legimi. Tysiące ebooków do czytania za darmo na czytnikach, tabletach i smartfonach

Kody Legimi w filiach

 1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz posiadać ważną kartę Biblioteki Kraków.
 2. Przyjdź do dowolnej filii bibliotecznej i odbierz darmowy kod dostępu. Pamiętaj, kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
 3. W filiach udostępniane są 2 rodzaje kodów (Czytelnik może wybrać tylko 1):
  • Dające dostęp tylko do pakietu e-booków.
  • Dające dostęp do pakietu e-booków i audiobooków
 4. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w filiach bibliotecznych, z zachowaniem zasady, że jeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór.
 5. Każdy Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w miesiącu.
 6. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca wypada w sobotę lub w niedzielę, to kody wydawane są w najbliższy poniedziałek.
 7. Załóż konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl.
 8. Podaj otrzymany kod dostępu:
 9. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc zgłoś się do biblioteki.
 10. Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.
 11. Z kodów dających dostęp do pakietu e-booków i audiobooków można korzystać na czytnikach Kindle. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078 (UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 e-booków na miesiąc). Usługa dostępna jest dla posiadaczy modeli z ekranem dotykowym: Kindle Touch, 7, 8, 10, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3.
 12. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej napisz: support@legimi.com lub zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl

Instrukcja aktywacji kodu bibliotecznego w Legimi (pdf 350 KB)

REGULAMIN

Najczęściej zadawane pytania:

W jaki sposób następuje aktywacja kodu?
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie:

Jaka jest ważność kodu dostępowego?
Każdy wydany kod jest ważny 30 dni od daty aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

Ile jest dostępnych ebooków?
W pakiecie bibliotecznym Legimi dostępne jest 124 000 ebooków i 40 500 audiobooków. Oferta ciągle się zmienia i może się zdarzyć, że dostęp do jakiegoś tytułu może wygasnąć.

Na jakich urządzeniach mogę czytać pobrane z platformy Legimi pozycje?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android, niektóre czytniki ebooków marki PocketBook i Inkbook, Windows Phone, Windows 8, 8.1 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Jak wyszukiwać ebooki?
E-booki dostępne na Legimi najlepiej wyszukiwać na https://www.legimi.pl/ebooki/ lub poprzez symbol lupy w lewym górnym rogu ekranu na stronie https://www.legimi.pl/

Czy mogę czytać na Kindle?
Tak, dzięki kodowi oznaczonemu jako „e-booki+audiobooki” można czytać na czytnikach Kindle. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078

Czy w ofercie są również audiobooki?
Tak, dostęp do audiobooków dają kody oznaczone jako „e-booki+audiobooki. Audiobooki można słuchać wyłącznie na urządzeniach posiadających możliwość odtwarzania dźwięku. Opcja audiobooka dostępna jest tylko przy wybranych tytułach.

Czy jest limit wypożyczeń ebooków?
Czytelnik może pobrać z platformy Legimi dowolną ilość książek. UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 ebooków na miesiąc. Książki przesłane na czytnik Kindle w poprzednich miesiącach po synchronizacji czytnika nadal będą dostępne do przeczytania, tak więc w kolejnych miesiącach zasób książek przesłanych w ramach abonamentu na czytnik będzie się powiększać. Należy pamiętać, iż niewykorzystane limity przesyłanych na czytnik Kindle nie przechodzą na kolejny miesiąc.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu książki z platformy na swoje urządzenie można czytać offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez dłuższy czas, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Zobacz też: