Legimi – e-booki, audiobooki i synchrobooki®

Usługa Legimi to bezpłatny dostęp do ponad 124 000 e-booków i 40 500 audiobooków na smartfonie, tablecie lub czytniku (również na Kindle).

Uwaga! W lutym kody z Filii nr 9 (ul. Dobrego Pasterza 6) będą do odbioru w Filii nr 15 (ul. Dobrego Pasterza 100), kody z Filii nr 44 (ul. Spółdzielców 3) będą do odbioru w Filii nr 40 (ul. Łużycka 55), kody z Filii nr 52 (os. Na Stoku 1) będą do odbioru w Filii nr 53 (os. Stalowe 12), natomiast kody z Filii nr 55 (os. Teatralne 25) będą do odbioru w Filii nr 56, Oddział dla dorosłych (os. Zgody 7).

Jak otrzymać kod?

 1. Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie Czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki Kraków. Konta założone internetowo przez katalog OPAC i niepotwierdzone przez bibliotekarza w filii lub poprzez Profil Zaufany nie kwalifikują się do wydania kodu.
 2. Na początku miesiąca przyjdź do dowolnej filii bibliotecznej i odbierz darmowy, miesięczny kod dostępu. Pamiętaj, kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
 3. Ważne: liczba kodów w miesiącu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w filiach bibliotecznych, z zachowaniem zasady, że jeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór. Dlatego sugerujemy odebranie kodu pierwszego dnia roboczego miesiąca.
 4. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca wypada w sobotę lub niedzielę, to kody wydawane są w najbliższy poniedziałek.
 5. Zgodnie z Regulaminem Biblioteki, każdy Czytelnik może otrzymać tylko 1 kod w miesiącu.

UWAGA! Czytelnik może otrzymać tylko 1 kod do Empik Go lub tylko 1 kod do Legimi. Z uwagi na ograniczoną liczbę kodów nie można otrzymać dostępu do obu platform równocześnie.

 1. Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami Czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi.
 2. Liczbę wolnych kodów (Legimi i Empik Go) sprawdzisz na stronie: https://www.biblioteka.krakow.pl/legimi_stat/ (w adresie jest znak podkreślenia „_”)
 3. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej, napisz: support@legimi.com lub zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl Infolinia: 22 307 65 40 czynna w dni robocze od 10:00 do 16:00.

Jak aktywować kod?

 1. Załóż konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl.
 2. Wpisz otrzymany kod dostępu na stronie: https://www.legimi.pl/bibliotekakrakow_audio/  (w adresie jest znak podkreślenia „_”)
 3. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Otrzymujesz dostęp do pakietu bibliotecznego e-booków i audiobooków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc zgłoś się do biblioteki.
 4. Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.
 5. Z kodów można korzystać na czytnikach Kindle. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078 (UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 e-booków na miesiąc)

Instrukcja aktywacji kodu bibliotecznego w Legimi

REGULAMIN

Harmonogram wydawania kodów:

 • 2 stycznia 2023
 • 1 lutego 2023

 • 1 marca 2023
 • 3 kwietnia 2023

Najczęściej zadawane pytania:

W jaki sposób następuje aktywacja kodu?

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: https://www.legimi.pl/bibliotekakrakow_audio/  (w adresie jest znak podkreślenia „_”). Aby aktywacja kodu przebiegła pomyślnie, nie może być aktywny żaden abonament Legimi powiązany z naszym adresem mailowym. Oznacza to, że nie możemy aktywować nowego kodu, dopóki poprzedni nie wygasł (tyczy się to również abonamentów płatnych, przed aktywacją kodu muszą wygasnąć).

Jaka jest ważność kodu dostępowego?

Każdy wydany kod jest ważny miesiąc od daty aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa. Od momentu aktywacji kodu możemy czytać przez miesiąc (czyli jak aktywujemy kod, np. 9 stycznia, to czytamy do 9 lutego). Aby móc korzystać z Legimi w kolejnym miesiącu, należy pobrać następny kod z biblioteki. Procedura aktywacji kolejnych kodów jest taka sama jak pierwszego. Możemy przy aktywacji kodu podać poprzednie dane (login, maila, hasło), nie tracimy wtedy dostępu do pozycji, które zaczęliśmy czytać w poprzednim miesiącu.

Ile jest dostępnych ebooków?

W pakiecie bibliotecznym Legimi dostępne jest 124 000 ebooków i 40 500 audiobooków. Oferta ciągle się zmienia i może się zdarzyć, że dostęp do jakiegoś tytułu może wygasnąć.

Na jakich urządzeniach mogę czytać pobrane z platformy Legimi pozycje?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android, niektóre czytniki ebooków marki PocketBook i Inkbook, Windows Phone, Windows 8, 8.1 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Jak wyszukiwać ebooki?

E-booki dostępne na Legimi najlepiej wyszukiwać na https://www.legimi.pl/ebooki/ lub poprzez symbol lupy w lewym górnym rogu ekranu na stronie https://www.legimi.pl/

Czy mogę czytać na Kindle?

Tak, można czytać na czytnikach Kindle. Instrukcja obsługi: https://support.legimi.com/hc/pl/articles/360001585078 Książki przesłane na czytnik Kindle w poprzednich miesiącach po synchronizacji czytnika nadal będą dostępne do przeczytania, tak więc w kolejnych miesiącach zasób książek przesłanych w ramach abonamentu na czytnik będzie się powiększać. Należy pamiętać, iż niewykorzystane limity przesyłanych na czytnik Kindle nie przechodzą na kolejny miesiąc.

Czy w ofercie są również audiobooki?

Tak, audiobooki można słuchać wyłącznie na urządzeniach posiadających możliwość odtwarzania dźwięku. Opcja audiobooka dostępna jest tylko przy wybranych tytułach.

Czy jest limit wypożyczeń ebooków?

Czytelnik może pobrać z platformy Legimi dowolną ilość książek. UWAGA: użytkownicy czytników Kindle mają limit 10 ebooków na miesiąc.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu książki z platformy na swoje urządzenie można czytać offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez dłuższy czas, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.