Legimi. Tysiące ebooków do czytania za darmo na czytnikach, tabletach i smartfonach

  1. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz posiadać ważną kartę Biblioteki Kraków.
  2. Przyjdź do dowolnej filii bibliotecznej i odbierz darmowy kod dostępu. Pamiętaj, kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.
  3. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w filiach bibliotecznych, z zachowaniem zasady, że jeden kod dostępu wydawany jest osobie zgłaszającej się osobiście po jego odbiór.
  4. Istnieje również możliwość otrzymania kodu poprzez pocztę elektroniczną. Prosimy o zastosowanie się do zasad: http://www.biblioteka.krakow.pl/kody-legimi/
  5. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca wypada w sobotę, to kody wydawane są w najbliższy poniedziałek.
  6. Załóż konto w serwisie Legimi na stronie www.legimi.pl/bibliotekakrakow.
  7. Podaj otrzymany kod dostępu.
  8. Pobierz darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zaloguj się i czytaj bez ograniczeń! Otrzymujesz nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc zgłoś się do biblioteki.
  9. Możesz czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Uwaga: czytnik Kindle nie jest obsługiwany. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.
  10. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej napisz: support@legimi.com lub zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl

Instrukcja aktywacji kodu bibliotecznego w Legimi (pdf 350 KB)

REGULAMIN

Najczęściej zadawane pytania:

W jaki sposób następuje aktywacja kodu?
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/bibliotekakrakow

Jaka jest ważność kodu dostępowego?
Każdy wydany kod jest ważny 30 dni od daty aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

Ile jest dostępnych ebooków?
W pakiecie bibliotecznym Legimi dostępne jest 70 000 ebooków. Oferta ciągle się zmienia i może się zdarzyć, że dostęp do jakiegoś tytułu może wygasnąć.

Na jakich urządzeniach mogę czytać pobrane z platformy Legimi pozycje?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android, niektóre czytniki ebooków marki PocketBook i Inkbook, Windows Phone, Windows 8, 8.1 i 10. Każdy Czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Jak wyszukiwać ebooki?
Ebooki dostępne na Legimi najlepiej wyszukiwać na https://www.legimi.pl/ebooki/ lub poprzez symbol lupy w lewym górnym rogu ekranu na stronie https://www.legimi.pl/

Czy mogę czytać na Kindle?
Ebooków nie można czytać na czytnikach Kindle.

Czy w ofercie są również audiobooki?
W pakiecie Biblioteki Kraków nie ma audiobooków.

Czy jest limit wypożyczeń ebooków?
Czytelnik może pobrać z platformy Legimi dowolną ilość książek.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu książki z platformy na swoje urządzenie można czytać offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez dłuższy czas, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Zobacz też: