„Literacki ogród Biblioteki Kraków”, czyli piknikujemy się latem!

Aż 6 pikników tematycznych czeka nas od 26 czerwca do 25 września! Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy: literackiej, naukowej, muzyczno-tanecznej, podróżniczej, futurologicznej i teatralnej! Więcej informacji w tekście…

Pikniki są organizowane w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. Jego celem jest promowanie literatury, kultury, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczna i międzypokoleniowa. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Daty i tematy pikników organizowanych w ramach projektu:

• 26 czerwca – piknik literacki,
  • 17 lipca – piknik naukowy,
  • 31 lipca – piknik  muzyczno-taneczny,
  • 14 sierpnia – piknik podróżniczy,
  • 11 września  – piknik futurologiczny,
  • 25 września – piknik teatralny.

Spotkania i warsztaty poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie, nie zabraknie również zajęć animacyjnych. Wśród atrakcji przewidziano: spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, spotkania z podróżnikami, występy taneczne i muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, prezentacje, warsztaty, treningi lotnicze, prezentacje literatury, akcje bookcrossingowe, gry i zabawy edukacyjne, spotkania z antykwariuszami i księgarzami, głośne czytanie.

W ramach projektu zorganizowany zostanie „Konkurs na najpiękniejszego mola lub motyla książkowego” adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-11 lat wraz z rodzinami, a także do grup dzieci w wieku 4-11 lat z instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa małopolskiego. Zadaniem będzie wykonanie wielkoformatowej postaci mola lub motyla książkowego oraz udział w Wielkiej Paradzie Moli i Motyli. Regulamin konkursu – TUTAJ.

Dla najaktywniejszych uczestników, którzy zdobędą naklejki za uczestnictwo w co najmniej czterech piknikach, przewidziano upominki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.