6 pikników tematycznych zrealizowano od 26 czerwca do 25 września! Biblioteka Kraków zaprosiła dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy: literackiej, naukowej, muzyczno-tanecznej, podróżniczej, futurologicznej i teatralnej! Więcej informacji w tekście…
Pikniki zorganizowano w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. Jego celem było promowanie literatury, kultury, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczna i międzypokoleniowa. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Daty i tematy pikników organizowanych w ramach projektu:
- 26 czerwca – piknik literacki [FOTORELACJA],
- 24 lipca – piknik naukowy [FOTORELACJA],
- 31 lipca – piknik muzyczno-taneczny [FOTORELACJA],
- 14 sierpnia – piknik podróżniczy [FOTORELACJA],
- 11 września – piknik futurologiczny [FOTORELACJA],
- 25 września – piknik teatralny [FOTORELACJA].
Spotkania i warsztaty poprowadzili specjaliści w danej dziedzinie, nie zabrakło również zajęć animacyjnych. Wśród atrakcji przewidziano: spotkania autorskie z pisarzami książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, spotkania z podróżnikami, występy taneczne i muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, prezentacje, warsztaty, treningi lotnicze, prezentacje literatury, akcje bookcrossingowe, gry i zabawy edukacyjne, spotkania z antykwariuszami i księgarzami, głośne czytanie.
W ramach projektu zorganizowany został „Konkurs na najpiękniejszego mola lub motyla książkowego” adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-11 lat wraz z rodzinami, a także do grup dzieci w wieku 4-11 lat z instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z terenu województwa małopolskiego. Zadaniem było wykonanie wielkoformatowej postaci mola lub motyla książkowego oraz udział w Wielkiej Paradzie Moli i Motyli. Regulamin konkursu – TUTAJ.
Najaktywniejsi uczestnicy, którzy zdobyli naklejki za uczestnictwo w co najmniej czterech piknikach, dostali upominki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.