ruszyły zapisy na wspólne granie!

Aleksander Fredro, mistrz ciętej riposty, skrzętnie zapisuje pełne anegdot i komizmu wspomnienia z czasów swojej służby u boku Napoleona. Plotki głoszą, że niejednego swojego kompana obsmarował w swoim pamiętniczku. Wielu sędziwym wiarusom może to nie przypaść do gustu. Ile skandali wybuchnie w wyższych sferach, gdy dziełko pana Fredry zostanie opublikowane?!

Jeden z pułkowych kolegów jest poważnie zaniepokojony. Boi się, by ostre jak brzytwa pióro pisarza nie wyryło skaz na jego nieskazitelnym życiorysie napoleońskiego bohatera! Postanawia więc wziąć sprawy we własne ręce i za pomocą sprytnego młodzika wykraść notatki o sobie nim będzie za późno. Wysyła urwisa do słynnego dworzyszcza pana Fredry!

Ty Graczu wcielisz się rolę tego młodzika. Czy uratujesz honor wiarusa i zasłużysz na sowitą nagrodę? A więc, do dzieła! 

W sobotę, 25 listopada, w godzinach 11.00-13.00 w Bibliotece Głównej spotkamy się na wspólnym, premierowym graniu w grę paragrafową opartą na życiu i twórczości Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza. Dodatkowo zostanie wyświetlony reportaż podsumowujący projekt „Świat książki w zasięgu ręki”.

Gra skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólne granie odbędzie się w wersji drukowanej a docelowo gra będzie dostępna online 🙂

Gra dostępna jest do pobrania pod linkiem: Gra Paragrafowa

Gra realizowana w ramach projektu „Świat książki w zasięgu ręki” i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego