Statuetka nagroda Żółta Ciżemka

Statuetka wręczana od 2022 roku

Marek Stawowczyk – autor statuetki

Z wykształcenia teatrolog, z zamiłowania – rzemieślnik. Od kilkunastu lat pracuje w Teatrze Groteska jako inspicjent. Kaletnictwo to jego pasja, które idzie w parze z odlewami gipsowymi oraz mozaikami. Lubi wykonywać przedmioty codziennego użytku.

Statuetka wręczana od 2017 do 2022 roku

Prof. Krzysztof Nitsch – autor statuetki

Rzeźbiarz i medalier. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1993 roku samodzielnie prowadzi Pracownię Odlewnictwa w ASP w Krakowie. Prace prof. Nitscha znajdują się w zbiorach na całym świecie, m.in. w British Museum w Londynie, Muzeum Sportu w Lozannie, Muzeum Dantego w Rawennie, Muzeum Toyamura w Japonii, a także w prywatnych zbiorach m.in w Japonii, Rosji, Francji, Niemczech, Argentynie, USA, Holandii, Włoszech, Chinach, czy Australii.

aktualności Żółta Ciżemka
o nagrodzie Żółtej Ciżemki